Jakie okna dachowe mogą być sterowane za pomocą inteligentnego systemu VELUX ACTIVE?

Inteligentny system automatycznego sterowania oknami i wyposażeniem okiennym VELUX ACTIVE with NETATMO pozwala wygodnie kontrolować klimat na Twoim poddaszu. Dodatkowo jest on bardzo prosty w instalacji, dzięki czemu możesz zająć się tym samodzielnie. Zastanawiasz się jednak, czy system oparty na pracy czujników sprawdzi się w Twoim domu? Zobacz, z jakimi oknami VELUX może on współpracować.

Jakie okna VELUX masz na poddaszu?

Jakie okna VELUX masz na poddaszu?

Żeby sprawdzić swój rodzaj okna, znajdź tabliczkę znamionową. Znajduje się ona u góry okna w wewnętrznej części ramy. Aby ją odczytać, musisz więc otworzyć okno. Na niej znajdziesz informacje takie jak:

  • typ okna – to dla Ciebie najważniejsza informacja. Typ określają zazwyczaj trzy litery, np. GGL to okna dachowe z górnym otwieraniem, drewniane, które mogą być sterowane elektrycznie;
  • rozmiar okna – to informacja ważna dla instalatora i przydaje się głównie przy wymianie okna lub doborze dodatkowego wyposażenia.

Tabliczka znamionowa znajduje się na wszystkich oknach VELUX, także tych starszej generacji. Nie musisz się więc obawiać, jeśli masz stare okna VELUX. Z nich również bardzo łatwo odczytasz wszystkie potrzebne informacje. Dane z tabliczki znamionowej są niezbędne przy zamawianiu systemu VELUX ACTIVE lub innych elementów dodatkowego wyposażenia okien.

Nowoczesne okna dachowe – w jakich oknach najłatwiej zamontować system VELUX ACTIVE with NETATMO?

Inteligentny system sterowania klimatem współpracuje ze wszystkimi okami sterowanymi elektrycznie lub solarnie. Jeśli więc masz takie okna na swoim poddaszu, możesz bez obaw zamontować VELUX ACTIVE.

A może masz zamontowane okna sterowane ręcznie, z górnym otwieraniem i zastanawiasz się nad ich modyfikacją? Zobacz, które rozwiązanie wybrać – elektryczne czy solarne.

  • Jeśli masz doprowadzone okablowanie do okien dachowych zamontuj silnik zasilany elektrycznie.
  • Jeśli do wnęki okiennej nie zostały doprowadzone żadne przewody, wygodniejszy będzie montaż silnika solarnego. Nadal jednak możesz zdecydować się na zasilanie elektryczne. W takiej sytuacji będziesz musiał tylko zadbać o to, aby montażysta doprowadził całą elektrykę do okna.
Nowoczesne okna dachowe – w jakich oknach najłatwiej zamontować system VELUX ACTIVE with NETATMO?
VELUX ACTIVE – wybierz odpowiednie rozwiązane dostosowane do Twoich potrzeb

Nowoczesne okna dachowe i poddasze z systemem VELUX ACTIVE – wybierz odpowiednie rozwiązane dostosowane do Twoich potrzeb

Inteligentny system VELUX ACTIVE oparty na działaniu czujników powietrza może kontrolować pracę wszystkich okien z górnym otwieraniem. Te, które są zasilane solarnie lub elektrycznie, jesteś w stanie od razu połączyć z aplikacją mobilną dostępną na iOS lub Android.

Pamiętaj też, że funkcjonalność VELUX ACTIVE jest znacznie szersza! VELUX ACTIVE kontroluje i reguluje klimat na poddaszu. Sprawdza temperaturę, wilgotność i stężenie dwutlenku węgla, a następnie na tej podstawie samodzielnie podejmuje decyzję o otwarciu lub zamknięciu okna lub rolety. Nie musisz więc zastanawiać się, czy otworzyć, czy zamknąć okno. VELUX ACTIVE zajmie się tym za Ciebie, a Ty zyskasz więcej wolnego czasu.