Jak poprawić komfort życia na poddaszu – elektryczne produkty komplementarne

Elektryczne produkty komplementarne VELUX

Komfort pomieszczenia na poddaszu ze skośnym dachem są często uzależnione od takich czynników, jak ograniczona ilość światła dziennego lub zmniejszenie powierzchni użytkowej przez skosy. Dlatego ważnym elementem przy projektowaniu poddasza jest dobór odpowiednich okien, które zapewnią:

 • optymalną intensywność oraz ilość światła,
 • dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach,
 • łatwą i wygodną obsługę.

Poza bogatą ofertą okien dachowych, VELUX posiada szeroką gamę elektrycznych produktów komplementarnych. Są one wygodnym i nowoczesnym wyposażeniem dodatkowym okien VELUX. Elektryczne i solarne systemy sterowania oknami i roletami, znacznie poprawią Twój komfort życia na poddaszu. Odkryj elektryczne produkty VELUX i system VELUX ACTIVE with NETATMO.

architekt

Porady architekta

Dla optymalnego wykorzystania możliwości systemu VELUX ACTIVE, warto zainstalować jeden wewnętrzny czujnik klimatu w każdym pomieszczeniu z elektrycznymi produktami VELUX


Poznaj więcej porad, które zwiększą komfort użytkowania poddasza i znajdź więcej inspiracji aranżacyjnych!

Pobierz poradnik aranżacyjny VELUX i zainspiruj się do zmiany na lepsze!

Produkty elektryczne VELUX – steruj światłem tak, jak chcesz

Nieodłącznym elementem każdego poddasza jest oczywiście optymalne zaplanowanie rozkładu okien połaciowych, a także przemyślany dobór pasujących do nich akcesoriów, jak rolety i markizy. Im więcej okien i rolet posiadasz, tym więcej czasu i wysiłku musisz przeznaczyć na tak prozaiczne czynności, jak otwieranie i zamykanie okien czy kontrolowanie nasłonecznienia.

 Możesz już jednak zapomnieć o ręcznym ustawianiu rolet lub gorączkowym bieganiu od okna do okna po całym poddaszu, aby je zamknąć przed zbliżającym się deszczem. Tu z pomocą przychodzą elektryczne produkty VELUX.

Sterowanie światłem tak, jak chcesz - VELUX ACTIVE
System VELUX INTEGRA

W rodzinie produktów elektrycznych VELUX znajdziesz zasilane elektrycznie i solarnie (za pomocą baterii słonecznej):

 • okna dachowe,
 • rolety wewnętrzne do okien dachowych,
 • rolety zewnętrzne do okien dachowych,
 • okna dachowe do płaskiego dachu,
 • rolety do okien do płaskiego dachu,
 • akcesoria (sterowniki, adaptery, itp.).

Dzięki elektrycznym silnikom w produktach VELUX użytkowanie okien i rolet jest wygodniejsze i jeszcze bardziej przystępne.

Za pomocą technologii io-homecontrol® możesz radiowo sterować wszystkimi czujnikami znajdującymi się w domu, gwarantując mu przy tym maksimum bezpieczeństwa. Czujniki te sprawią, że okna zamkną się automatycznie, jeśli nagle zacznie padać. Ponadto wszystkie funkcje – od jednorazowego zamknięcia wszystkich okien w domu, do automatycznej wentylacji – ustawisz za pomocą jednego kliknięcia!

VELUX ACTIVE with NETATMO – kontroluj klimat na poddaszu

Okna sterowane elektrycznie lub solarnie to nie jedyny sposób na utrzymanie optymalnego klimatu (temperatury i wilgotności powietrza). Dobrym rozwiązaniem jest oparty na najnowszych technologiach system sterowania VELUX ACTIVE. Ten zaawansowany produkt samodzielnie zarządza wszystkimi oknami i roletami VELUX na podstawie danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz informacji o aktualnej pogodzie. System ten składa się z panelu zarządzającego oknami, panelu pobierającego informacje o pogodzie oraz wewnętrznego czujnika klimatu.

VELUX ACTIVE with NETATMO

Zestaw startowy VELUX ACTIVE zawiera:

 1. jeden wewnętrzny czujnik klimatu,
 2. przycisk „wyjście”,
 3. bramkę - centrala podłączona do sieci Wi-Fi,
 4. baterie, kable i 2 wtyczki.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje okno dachowe lub roleta będą działać z systemem VELUX ACTIVE, możesz to szybko sprawdzić na stronie.

Teraz, dzięki innowacyjnej aplikacji VELUX ACTIVE na Twoim smartfonie, możesz mieć pod kontrolą klimat na swoim poddaszu. Aplikacja daje Ci między innymi możliwość:

 • szybkiego sprawdzenia zdalnie, czy wszystkie okna w domu są zamknięte;
 • zamknięcia wszystkich okien jednym kliknięciem,
 • ustawienia funkcji „dzień dobry” i „dobranoc”, które dostosowują natężenie promieni słonecznych tak, aby wstawanie i zasypianie było znacznie przyjemniejsze.

Poddasze to najciekawsza i jednocześnie wymagająca przestrzeń do optymalnego i wygodnego zaprojektowania. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom oraz wysokiej jakości produktom, które znajdziesz w ofercie VELUX, możesz znacznie poprawić komfort swojego życia na poddaszu. To gwarancja idealnych warunków i klimatu dopasowanego do potrzeb domowników.