Wszystko, co musisz wiedzieć o żaluzjach do okien dachowych

Żaluzje wewnętrzne to praktyczne wyposażenie okna dachowego, które gwarantuje dużą prywatność oraz swobodną regulację światła wpadającego do pomieszczenia. Możesz zamontować je samodzielnie. Gdzie i dlaczego warto zainstalować je zamiast klasycznych rolet? Dowiesz się z tego artykułu!

Żaluzje są używane od wielu lat. Na przestrzeni dziesięcioleci zmieniło się jednak ich przeznaczenie – dziś stosuje się je głównie w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Na żaluzje warto zwrócić uwagę ze względu na trwałość, ale też na prosty montaż, który przeprowadzisz samodzielnie!

Żaluzje VELUX w łazience

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się żaluzje wewnętrzne?

Solidna budowa oraz wytrzymały materiał naszych żaluzji na okno sprawiają, że sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie potrzebujesz prywatności i regulacji oświetlenia, ale przede wszystkim szczególnej odporności na wilgoć. To właśnie ostatnia z wymienionych zalet odróżnia żaluzje od materiałowych rolet wewnętrznych.

  • Łazienka lub pralnia – bardzo często pojawia się tu wilgoć w postaci pary wodnej po praniu lub gorącej kąpieli. Żaluzje na okna dachowe będą świetnym wyborem, ponieważ dzięki nim zyskasz prywatność, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że nie zaszkodzi im panująca w pomieszczeniu wilgoć.
  • Kuchnia – tutaj także często pojawia się para wodna, która osiada na żaluzjach. Dodatkowo musisz się liczyć także z zabrudzeniami powstającymi podczas gotowania, które bywają trudne do usunięcia na sucho. Dlatego właśnie warto postawić na żaluzje, które możesz wyczyścić mokrą szmatką lub nawet pod bieżącą wodą. Dzięki nim zyskasz dobrą regulację oświetlenia, która sprawi, że codzienne przygotowywanie posiłków stanie się dużo bardziej komfortowe.

Żaluzje na okna VELUX – solidna budowa i komfortowa obsługa

Żaluzje na okno VELUX są zbudowane z listew o szerokości 35 mm, wykonanych z lakierowanego aluminium. Dostępne są w 9 kolorach. Montuje się je w smukłych, eleganckich prowadnicach bocznych, również aluminiowych. Dzięki zastosowaniu takich materiałów możesz mieć pewność, że produkt będzie trwały. W razie jakichkolwiek problemów żaluzje posiadają trzyletnią gwarancję. Żaluzje obsługiwane manualnie są niezwykle łatwe w użytkowaniu. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji w oknach, do obsługi naszych produktów nie potrzebujesz sznurka. Pożądaną wysokość ustawisz za pomocą uchwytu, który znajduje się w dolnej części żaluzji. Ten nowoczesny element żaluzji sprawia, że możesz jednym ruchem podnieść lub opuścić je na preferowaną wysokość.

Zobacz także: Rolety wewnętrzne – idealne rozwiązanie dla wymagających

Żaluzje VELUX - obsługa manualna
Żaluzje VELUX - solidna budowa

Żaluzje montaż – zrób to sam!

Równie łatwe co obsługa żaluzji jest ich zainstalowanie. Z powodzeniem możesz zrobić to samodzielnie, bez pomocy fachowca. Okna dachowe VELUX są wyposażone w specjalne uchwyty montażowe, co sprawia, że pasują do nich wszystkie nasze rolety wewnętrzne i żaluzje. Instrukcję montażu znajdziesz w opakowaniu – ale tak naprawdę cały proces jest dziecinnie prosty. Wystarczy, że wciśniesz żaluzję we wspomniane uchwyty i przykręcisz boczne prowadnice.

Dodatkową zaletą łatwego montażu żaluzji na okna jest także fakt, że możesz dowolnie często zdejmować je i czyścić – nawet gruntownie, pod bieżącą wodą.

Wiesz już, jak zamontować żaluzje aluminiowe i gdzie sprawdzą się najlepiej. Aby do kontrolowania oświetlenia dodać możliwość całkowitego zaciemnienia oraz regulacji temperatury na poddaszu, zastosuj żaluzje wewnętrzne w połączeniu z roletami zewnętrznymi. Dzięki temu zyskasz komfort, z którego będziesz się cieszyć przez wiele lat!