Rolety wewnętrzne do okna dachowego – jak je zamontować?

Jeśli jesteś typem majsterkowicza lub po prostu doceniasz proste, ale skuteczne rozwiązania budowlane i wnętrzarskie, z pewnością ucieszy Cię fakt, że rolety wewnętrzne VELUX możesz łatwo zamontować samodzielnie. Dowiedz się więcej na ten temat!

Rolety wewnętrzne to szeroka grupa produktów VELUX, spośród których z pewnością każdy wybierze model odpowiedni do swoich potrzeb. Jedną z większych zalet naszych rolet jest prosty, intuicyjny montaż! 

Rolety wewnętrzne VELUX – wybierz odpowiedni model

Rolety wewnętrzne – wybierz odpowiedni model

Pierwszym krokiem do udanego montażu rolety wewnętrznej jest wybór odpowiedniego modelu. W zależności od tego, czy zależy Ci na całkowitym zaciemnieniu, rozproszeniu światła, ciekawym designie, czy może połączeniu tych cech, możesz zdecydować się na jeden z aż 9 rodzajów rolet wewnętrznych.

  • Rolety zaciemniające – w 99,9% zaciemniają pomieszczenie
  • 2 w 1 rolety zaciemniająco-plisowane – pozwalają na zaciemnienie, a także kontrolowane rozproszenie światła słonecznego
  • Energooszczędne rolety zaciemniające – gwarantują zaciemnienie z dodatkową izolacją podczas chłodnych dni
  • Rolety przyciemniające – zapewniają efekt półmroku we wnętrzu
  • Rolety z kolekcji dziecięcej – zaprojektowane specjalnie z myślą o pokojach najmłodszych. Dostępne w 9 kolorowych wzorach w wersji zaciemniającej oraz 2w1 czyli zaciemniająco-plisowanej.
  • Rolety dekoracyjne – gwarantują prywatność w domu oraz złagodzenie światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń
  • Rolety plisowane – mają eleganckie wzornictwo oraz zapewniają kontrolę światła oraz prywatność
  • Żaluzje – zapewniają prywatność, odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu i są wyjątkowo odporne na wilgoć i zabrudzenia

Aby dowiedzieć się więcej o naszych roletach wewnętrznych, ich rodzajach, systemach sterowania i kwestiach technicznych, sprawdź także poradnik VELUX: Rolety wewnętrzne – idealne rozwiązanie dla wymagających

Rolety dekoracyjne VELUX
VELUX Pick&Click®

Montaż rolety wewnętrznej – zrób to sam!

Jeśli już wybrałeś i kupiłeś swój wymarzony model rolet wewnętrznych VELUX, to możesz przejść do montażu. Każde okno VELUX posiada oryginalne zaczepy montażowe, dzięki którym instalacja dowolnie wybranej rolety z oferty VELUX jest łatwa i prosta. Wystarczy, że kaseton z roletą „wklikniesz” w zaczepy, następnie przykręcisz prowadnice i gotowe!

Obejrzyj filmiki pomocnicze, które krok po kroku prezentują montaż rolet wewnętrznych. W tym samym miejscu znajdziesz również instrukcje dotyczące samodzielnego montowania produktów VELUX. Wybierz swoją roletę, a następnie kliknij w link, aby pobrać dokument w formacie PDF.

Rolety wewnętrzne zdalnie sterowane

Dodatkowym udogodnieniem niektórych rodzajów rolet wewnętrznych jest możliwość wyboru zdalnego systemu sterowania – elektrycznego lub solarnego.

Jeśli wybierzesz elektryczny system sterowania, to na etapie montażu rolety wewnętrznej będziesz musiał podłączyć ją do prądu. Wielu właścicieli domów z poddaszem decyduje się na założenie odpowiedniego okablowania już na etapie budowy i wstawiania okien. Wtedy podłączenie rolet trwa zaledwie chwilę. Oczywiście możesz zrobić to także później, ale wtedy niezbędne będzie poprowadzenie przewodów, co wiąże się z koniecznością prac remontowych. Jeśli nie chcemy decydować się na poprowadzenie przewodów, to warto rozważyć solarne zasilanie rolet, które nie wymaga podłączenia do prądu.

Elektryczne zasilanie możesz zastosować dla rolety wewnętrznej zaciemniającej, dekoracyjnej i plisowanej, zaś solarne dla rolety zaciemniającej i dekoracyjnej.

Rolety wewnętrzne zdalnie sterowane VELUX

Jeśli posiadasz dom z poddaszem lub właśnie go budujesz, koniecznie sprawdź ofertę rolet wewnętrznych do okien VELUX. Szeroki wybór rodzajów, dostępne udogodnienia związane z ich obsługą, a także prosty i szybki montaż sprawiają, że zakup naszego wyposażenia okien to najlepsza decyzja!