Rolety dzień i noc – montaż, zalety, zastosowanie

Okna dachowe zapewniają dwa razy więcej światła niż okna fasadowe tej samej wielkości.
W pochmurne dni jest to ich bardzo duża zaletą, zaś latem, gdy słońce jest mocne trzeba zdecydować się na montaż rolet.
Roleta dzień i noc

Rolety wewnętrzne dzień i noc

Rolety wewnętrzne dzień i noc są świetnym wyborem ze względu na szeroką kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrz – od całkowitego zaciemnienia po rozpraszanie promieni słońca.

Rolety dzień i noc dają szerokie możliwości funkcjonalne – w lecie chronią przed nadmiarem słońca i przegrzewaniem wnętrz, natomiast zimą są dodatkową barierą przed ucieczką ciepła przez okna. Ponadto idealnie sprawdzą się przy tworzeniu niepowtarzalnych stylizacji wnętrz, łącząc
w sobie ciekawą kolorystykę tkanin z unikalnym wzornictwem. Całość uzupełniają estetyczna, wąska górna kaseta oraz wąskie prowadnice –
do wyboru w kolorze srebrnym lub białym. 

Rolety plisowane dzień i noc

Szczególnie modne są plisy, których zarówno kolor, jak i faktura materiału są niezwykle dekoracyjne. Funkcje rolet dzień noc na oknach dachowych mogą pełnić rolety zaciemniające i rolety 2 w 1, czyli rolety zaciemniająco-plisowane, które są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Poznaj wszystkie rolety i markizy VELUX

Funkcje rolet dzień i noc

Efekt rozproszenia lub zaciemnienia światła dziennego możesz uzyskać, stosując rolety wewnętrzne materiałowe zaciemniające lub zaciemniająco-plisowane. Rolety zaciemniające blokują 99,9% światła docierającego do wnętrza. To rolety idealne do sypialni i pokoi dziecięcych. Sprawdzą się, kiedy zechcesz odpocząć i zapewnić sobie komfortowe warunki do snu nawet w środku słonecznego dnia.

Rolety zaciemniające VELUX są dostępne w 16 standardowych wzorachoraz w 9 wzorach dziecięcych. Warto pamiętać, że stworzenie przytulnego miejsca w domu w dużej mierze zależy od wybranych przez Ciebie kolorów. Decydując się na rolety z linii Colour by You, masz do wyboru paletę aż 1800 odcieni. 

Z kolei rolety zaciemniająco-plisowane to połączenie dwóch tkanin: masz możliwość stosować je zamiennie i jeszcze lepiej regulować ilość wpadających do pokoju promieni słonecznych. Rozwiązanie zapewnia 98% zaciemnienia, a połączenie dwóch funkcji w jednej rolecie pozwala Ci niemal całkowicie zaciemnić wnętrze lub jedynie zmniejszyć niepożądane odbicie światła. Gdy potrzebujesz drzemki w ciągu dnia, sprawdzi się tkanina zaciemniająca, zaś gdy chcesz lekko przyciemnić pokój, możesz rozwinąć jedynie plisę. Zaciemniająca część tej rolety jest dostępna w 16 wzorach, 1800 kolorach z kolekcji Colour by You oraz 9 motywach z kolekcji dziecięcej. Dolna plisa zawsze jest w kolorze białym.

Rolety dzień noc VELUX w sypialni na poddaszu
Roleta VELUX dzień i noc

Montaż rolet dzień i noc

Rolety dzień noc VELUX nie są roletami zaciemniającymi na wymiar – pomiar rolet nie jest w ogóle konieczny. W tym przypadku roleta do okna dachowego może być idealnie dopasowana, mimo że nie trzeba robić samodzielnie pomiarów. Wystarczy otworzyć okno dachowe, sczytać
z metalowej tabliczki umieszczonej na skrzydle symbol okna i na podstawie tych informacji złożyć zamówienie.

Montaż rolety dzień noc możesz z łatwością wykonać samodzielnie. Koszty montażu rolet będą zerowe, bo zrobisz to sam – a przy obecnych cenach robocizny to znaczna oszczędność pieniędzy. Jeśli jednak nie jesteś typem majsterkowicza – każdy fachowiec wykona montaż rolet VELUX
z łatwością.

Każde okno dachowe VELUX jest wyposażone na etapie produkcji w fabryce w zaczepy montażowe do rolet. Montaż rolety VELUX jest niezwykle prosty i zajmie Ci nie więcej niż 30 minut. Mimo prostego montażu rolety warto jednak zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu lub filmami instruktażowymi, aby uniknąć ewentualnej pomyłki montażowej.

Rolety dzień i noc - bezpieczeństwo

Obydwa warianty rolet dzień i noc są w pełni bezpieczne dla zdrowia domowników, co potwierdza certyfikat Oeko-Tex®. Jest on gwarancją, że użyte do produkcji rolet materiały nie zawierają szkodliwych substancji. Wąskie aluminiowe prowadnice, na których zamontowana jest roleta, są trwałe, a zarazem subtelne – zatem można w pełni cieszyć się z walorów dekoracyjnych rolety.