Jak zadbać o zdrowy sen? Poznaj rolety zaciemniające na poddasze

Każdy z nas zasługuje na komfortowy i zdrowy sen. Jednak światło lamp ulicznych, przejeżdżające samochody czy pełnia księżyca mogą skutecznie utrudniać zasypianie. Dlatego warto sprawić, by na oknie dachowym w sypialni lub w pokoju dziecka znalazła się roleta zaciemniająca. Dzięki niej zyskasz komfortowy sen – rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii, a w ciągu dnia zyskasz szansę na odświeżającą drzemkę!

Rolety zaciemniające VELUX

Ponad 90% naszego czasu spędzamy wewnątrz budynków – tak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów” przygotowanego w 2018 roku na zlecenie VELUX. Nocą korzystamy ze sztucznego oświetlenia, zimą budzimy się, gdy na dworze jest jeszcze ciemno, z kolei latem wschód słońca zmusza nas do wczesnych pobudek. Ale zgodnie z naturalnym rytmem dopiero w ciemności mamy szansę na komfortowy i zdrowy sen. Tylko w takich warunkach nasze ciało wydziela bowiem melatoninę, która reguluje ciśnienie krwi oraz obniża poziom glukozy. Dlatego stworzyliśmy rolety wewnętrzne zaciemniające, dzięki którym zyskasz niemal całkowite zaciemnienie pomieszczeń!

Zobacz też: Rolety wewnętrzne – idealne rozwiązanie dla wymagających

Jak zapewnić sobie zdrowy sen? Zadbaj o zaciemnienie wnętrza

Wewnętrzne rolety zaciemniające VELUX to skuteczny sposób na zdrowy sen – zapewniają aż 99,9% zaciemnienia (to najlepszy wynik na rynku). Zostały wykonane z bezpiecznej tkaniny pozbawionej szkodliwych substancji, oznaczonej Certyfikatem OEKO-TEX®. Dzięki temu tworzą optymalne warunki dla komfortowego snu i sprawiają, że nawet w środku dnia możesz odbyć długą, relaksującą drzemkę. Z tego względu warto zamontować je nie tylko w sypialni, ale też w pokoju Twoich pociech, gdzie zagwarantują długi i zdrowy sen dziecka o każdej porze dnia – podczas gdy Twój malec będzie odpoczywał, Ty spokojnie wrócisz do swoich zajęć.

Rolety zaciemniające VELUX w sypialni
Rolety zaciemniające VELUX w gabinecie

Każda roleta jest dostępna w 3 modelach, które różnią się sposobem sterowania:

  • DKL – roleta zaciemniająca manualna,
  • DML – roleta zaciemniająca elektryczna,
  • DSL – roleta zaciemniająca solarna.

Jeśli pomieszczenie na poddaszu spełnia kilka funkcji jednocześnie – np. sypialnia jest połączona z gabinetem – warto zadbać o optymalny dostęp światła również w ciągu dnia. Pomogą Ci w tym manualne rolety zaciemniająco-plisowane 2 w 1. Umożliwiają kontrolowanie ilości światła na dwa sposoby (98% zaciemnienia w nocy lub delikatne rozproszenie światła w ciągu dnia). Tym samym jeden produkt zapewni Ci zarówno zdrowy sen, jak i optymalne warunki do pracy.

Wszystkie rolety zaciemniające VELUX możesz zamontować samodzielnie już w kilka minut dzięki fabrycznym uchtywom montażowym.

Czytaj też: Rolety wewnętrzne – jak je zamontować?

Roleta energooszczędna – sposób na komfortowy sen zimą

Optymalna temperatura we wnętrzu to jeden z czynników (obok zaciemnienia oraz ciszy), który ułatwia komfortowy sen. Tymczasem około 15% ciepła z budynku ucieka przez okna. Dlatego podczas chłodniejszych dni na oknach dachowych w sypialni warto umieścić energooszczędne rolety zaciemniające obsługiwane manualnie, która – podobnie jak rolety 2 w 1 – zapewniają 98% zaciemnienia, a także posiadają powłokę aluminiową, dzięki czemu poprawiają izolacyjność okna nawet o 27%*.

*Wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099. Efekt zależy od typu okna i parametrów szyby.

Roleta energooszczędna VELUX
Kolorowe rolety zaciemniające VELUX

Rolety zaciemniające – jakie wybrać? Dopasuj ich kolor do swoich potrzeb

Aranżacja okien dachowych powinna być funkcjonalna, ale też pasować do wystroju całego wnętrza. Zatem jaką roletę zaciemniającą wybrać? Możesz sięgnąć po jeden z wielu dostępnych kolorów i wzorów z różnych kolekcji.

  • Rolety zaciemniające – są dostępne w 24 różnych kolorach i wzorach, które dobrze komponują się z oknami dachowymi VELUX.
  • Rolety z nowej kolekcji Colour By You – wybierz jeden z 1800 odcieni z palety kolorów RAL lub NCS, dzięki czemu z łatwością dopasujesz barwę rolety do koloru dywanu, tapicerek lub mebli.
  • Rolety z kolekcji dziecięcej – to rolety manualne zaciemniające lub 2w1 czyli zaciemniająco-plisowane, zaprojektowane specjalnie dla zdrowego snu dziecka. Wśród nich znajdziesz 9 kolorowych wzorów, które będą pasować do dziecięcego pokoju i pobudzą wyobraźnię Twoich pociech.

Masz sypialnię na poddaszu? Sięgnij po rolety zaciemniające i zapewnij sobie głęboki oraz zdrowy sen o każdej porze dnia i nocy!