Wymiana okna dachowego VELUX

Wymiana okien dachowych VELUX jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać. Przez ostatnie dwie dekady dokonał się olbrzymi, wręcz rewolucyjny postęp w technologii projektowania i produkcji okien dachowych. Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, który pomoże Ci wymienić stare lub uszkodzone okna dachowe na nowe, estetyczne, energooszczędne i trwałe rozwiązania.

Kiedy i dlaczego należy wymienić okna dachowe?

Okna dachowe stanowią doskonałe rozwiązanie z wielu powodów: doświetlają przestrzeń, poprawiają wentylację i tworzą przyjemny nastrój, w którym chce się przebywać.

Załóżmy, że już jakiś czas masz okno dachowe. Może się okazać, że wymaga ono wymiany ze względów estetycznych lub w celu poprawy wydajności energetycznej i komfortu w pomieszczeniach.

Przez lata w branży zauważyliśmy, że 70% właścicieli domów wymienia okna ze względów funkcjonalnych lub estetycznych.

Zacznij od wymiany okna dachowego

Co warto wiedzieć


Lepsza izolacja i wydajność energetyczna

Jeżeli chodzi o izolację, to parametry starych okien dachowych (nawet w dobrym stanie) są nieporównywalnie gorsze od nowoczesnych rozwiązań VELUX. Nowe okna dachowe mają nawet trzykrotnie lepszą wydajność termiczną w porównaniu ze starszymi modelami, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na opłatach za prąd.

* Sprawdź, jak oblicza się poprawę wydajności.


To łatwiejsze, niż się wydaje


Wymianę okna dachowego na nowe okno VELUX można wykonać nawet w 4 godziny.


Więcej światła dziennego i świeżego powietrza


Nowoczesne okna dachowe mają większą powierzchnię przeszklenia, co sprawia, że nawet wymieniając stare okno na nowe o tych samych wymiarach, wpuścisz do domu więcej światła dziennego.

Przeczytaj więcej na temat wymiany okien

Wszystko, co warto wiedzieć o renowacji domu

Kto by nie chciał nowocześniejszego i piękniejszego domu? Odpowiedź jest oczywista, lecz wiele osób po prostu nie wie, od czego zacząć modernizację, ile to będzie kosztowało, kogo zatrudnić do pomocy i jakie korzyści uda się uzyskać. My pomożemy rozwiać wszystkie te wątpliwości.

Dlaczego warto zdecydować się na renowację domu

Zastanawiasz się, jak poprawić komfort codziennego życia? Czasami potrzeba dodatkowej powierzchni, drugiej łazienki, pracowni lub osobnych sypialni dla rosnących dzieci. Możliwości zagospodarowania niewykorzystanej powierzchni są praktycznie nieograniczone.

Być może planujesz w późniejszym czasie sprzedaż domu i zależy Ci na maksymalnym zwiększeniu jego wartości. 

Nowe okna, pompa ciepła, dodatkowa warstwa izolacji to przykłady modernizacji domu pozwalające zmniejszyć wydatki na energię, dzięki czemu ich koszt zwraca się po pewnym czasie. Poza tym im bardziej energooszczędny dom, tym atrakcyjniejszy dla potencjalnych kupców, ponieważ wydatki na prąd są w nim niższe.

Czasami po prostu zależy nam na tym, żeby dom był bardziej przytulny i ładniejszy. Średnio aż 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, więc potrzeba wygody i estetyki jest całkowicie naturalna.

Poza tym dobrze przemyślana renowacja poprawia wydajność energetyczną domu. Wydajność energetyczna to inaczej energooszczędność, na którą składa się wiele elementów, w tym izolacja, odpowiednia liczba okien dachowych czy odpowiednie akcesoria do okien dachowych.

Niezależnie od powodów stojących za decyzją o renowacji domu możemy Ci pomóc.

Dowiedz się więcej o renowacjach

Co warto wiedzieć


Zdrowszy dom


Większa wygoda, więcej naturalnego światła, lepsza wentylacja, świeże powietrze — to wszystko warto wziąć pod uwagę, planując renowację domu. Osiągnięcie tych celów sprawi, że Twoja rodzina będzie mieszkać zdrowiej.


Dodatkowa przestrzeń


Jeśli potrzebujesz więcej miejsca (bo rodzina się powiększa lub po prostu przydałby się dodatkowy pokój), doskonałym pomysłem jest adaptacja poddasza. Dzięki temu nie tylko powiększysz metraż stosunkowo niewielkim kosztem, lecz także poprawisz klimat wewnętrzny domu. Poddasze jest świetnym miejscem na urządzenie gabinetu, a jeśli zadbasz w nim o odpowiednią ilość światła dziennego, ułatwi Ci to skupienie i pomoże zabrać się do pracy.


Wzrost wartości domu


Renowacja nie tylko pozwala zaspokoić bieżące potrzeby rodziny. Warto potraktować ją jako inwestycję. Modernizacja domu zwiększa wartość nieruchomości, co oznacza, że będzie można ją drożej sprzedać, gdy zdecydujesz się przeprowadzić.

Przeczytaj więcej o renowacji

Dom pełen światła

Wyobraź sobie idealny dom, zbudowany dokładnie tak, jak chcesz w najdrobniejszych detalach — od świateł po drzwi, podłogi, schody i okna. Budowa nowego domu pozwala to wszystko dokładnie zaplanować i kontrolować. Stawiając dom od fundamentów, możesz zadbać o świeże powietrze, naturalne światło oraz zdrowy klimat wewnętrzny dla swojej rodziny.

Przekształcaj przestrzeń za pomocą światła dziennego

Budując nowy dom, planujesz go dokładnie tak, jak chcesz.

Jeśli planujesz budowę nowego domu, możesz zaprojektować jasną, nowoczesną i wyjątkową przestrzeń dzięki pragmatycznym i niedrogim rozwiązaniom. Światło dzienne wpadające przez okna dachowe sprawia wrażenie otwartości i daje poczucie jedności z otoczeniem. Zwiększa też wartość nieruchomości, zapewniając jednocześnie korzyści płynące z naturalnego światła i świeżego powietrza.

Dodatkową zaletą okien dachowych jest to, że ich montaż nie wymaga skomplikowanej konstrukcji ani dopracowywania szczegółów. Uwzględnienie w projekcie domu odpowiedniej ilości światła dziennego to decyzja, której na pewno nigdy nie pożałujesz.

Zaprojektuj swój nowy dom

Co warto wiedzieć


Zadbaj o wartość nieruchomości


Staranne zaprojektowanie lub kupienie nowego domu zapewniającego zdrowe środowisko wewnętrzne to doskonała inwestycja. Jeśli pewnego dnia zdecydujesz się go sprzedać, jego wartość wzrośnie, dzięki czemu wszystkie koszty się zwrócą. Okna dachowe podnoszą walory użytkowe i estetyczne pomieszczeń, a tym samym zwiększają wartość nieruchomości.


Możesz idealnie dostosować dom do swoich potrzeb

Załóżmy, że jesteś na etapie kupowania działki pod budowę domu. Budując nowy dom, masz możliwość nadania mu niepowtarzalnego, osobistego charakteru. Możesz podejmować decyzje o specyfikacji, wybierać materiały, które najbardziej Ci się podobają, zaplanować układ pomieszczeń i zdecydować, ile okien dachowych chcesz mieć.


Ochrona środowiska i wydajność energetyczna


Budowanie w sposób zrównoważony w trosce o dobro ludzi i planety nabiera coraz większego znaczenia. Zapewnienie dopływu maksymalnej ilości światła dziennego oznacza mniejsze wykorzystanie sztucznego oświetlenia i znacznie niższe rachunki za prąd. Odpowiednia jakość szklenia okien dachowych zapobiega stratom ciepła i zmniejsza zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzewania lub chłodzenia domu.

Przeczytaj więcej o budowie nowego domu

Przestrzenie w domu

Interesują Cię różne pomieszczenia do Twojego projektu?