Taras na dachu – podkreśl jego urok wybranym oknem do dachu płaskiego

Taras na dachu domu to szansa na kawałek zieleni w środku miasta, więcej przestrzeni użytkowej i malownicze widoki. Nic dziwnego, że w nowoczesnym budownictwie coraz częściej można spotkać zielony taras na dachu bloku lub domu jednorodzinnego. Ale czy wiesz, że w takim miejscu możesz zamontować okna do płaskiego dachu? Choć ich główną funkcją jest doświetlenie pomieszczeń, dostęp do świeżego powietrza i poprawa estetyki wnętrza, to ich obecność wpływa również na wygląd tarasu na dachu. Jakie okna będą wyglądać najlepiej?

Okna do płaskiego dachu to doskonały sposób na to, by zwiększyć atrakcyjność tarasu na dachu, a zarazem poprawić funkcjonalność pomieszczeń na najwyższej kondygnacji domu. Istnieje kilka rodzajów okien do płaskiego dachu (w tym tak specjalistyczne modele jak okno wyłazowe czy okno oddymiające). Na szczególną uwagę zasługują okna ze sferycznym lub płaskim modułem szklanym oraz kopuła VELUX. Które z nich sprawdzi się na zielonym dachu płaskim Twojego domu?

Dowiedz się więcej: Okna do dachu płaskiego – typy i najważniejsze informacje

Sferyczny moduł szklany VELUX

Taras na dachu a sferyczny moduł szklany VELUX

Sferyczny moduł szklany VELUX na okno do dachu płaskiego wykonano z zakrzywionego hartowanego szkła stworzonego w unikalnej technologii CurveTech. Moduł wyróżnia się delikatnie obłym kształtem oraz dużą powierzchnią szyby – nie ma widocznych profili na krawędziach, a szyba zajmuje całą górną powierzchnię okna. Boczne elementy modułu są w ciemnym grafitowym kolorze, dzięki czemu może być ozdobą tarasu na dachu.

Sferyczny moduł szklany prezentuje się elegancko i nowocześnie. Jego harmonijny kształt dobrze wtapia się w zielony taras na dachu – jest dyskretnym uzupełnieniem aranżacji. Zastosowanie technologii CurveTech sprawia, że woda, liście i inne zanieczyszczenia są szybko usuwane z powierzchni modułu. Dzięki temu okno jest czyste, wygląda atrakcyjnie i doprowadza większą ilość światła do wnętrza domu. Szyba sferycznego modułu szklanego jest również odporna na zarysowania, jakie mogłyby powstać na skutek gradu lub podczas użytkowania tarasu na dachu.

Atrakcyjny taras na dachu domu – płaski moduł szklany VELUX

Płaski moduł szklany VELUX to rozwiązanie rekomendowane głównie właścicielom domów z dachem o kącie nachylenia od 2 do 15°. Jednak równie dobrze sprawdzą się na tarasie na dachu płaskim. Uniwersalny geometryczny kształt i płaska szyba sprawiają, że okno z takim modułem dobrze wygląda zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych ogrodach na dachu. Od sferycznego modułu szklanego odróżnia go płaski kształt oraz mniejsza powierzchnia szyby (widoczne aluminiowe profile na krawędziach oraz rama w grafitowym kolorze).

Płaski moduł szklany wygląda elegancko i efektownie – zarówno obok mebli ogrodowych, jak i ukryty wśród roślin. Jego szyba jest wykonana ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, odpornego na zarysowania. Dzięki temu okno na tarasie na dachu przez długi czas może wyglądać jak nowe. Moduł posiada również łatwozmywalną powłokę, dlatego nie musisz obawiać się opadów i spadających liści!

Zobacz także: Okno do płaskiego dachu – zobacz, jakie są jego benefity

Płaski moduł do płaskiego dachu VELUX
Kopuła VELUX do płaskiego dachu

Taras na dachu płaskim a kopuła dachowa VELUX

Nowoczesne okna do dachu płaskiego nie muszą mieć tradycyjnych kształtów. Doskonałym przykładem jest kopuła VELUX – niebanalna, futurystyczna forma wykończenia okna, której praktyczny kształt ułatwia samoistne usuwanie zanieczyszczeń ze szklanej powierzchni.

Kształt kopuły VELUX można wykorzystać jako element nowoczesnej aranżacji tarasu na dachu domu. Jednak doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy zechcesz ukryć okno wśród roślin ogrodowych. Kopuła VELUX – podobnie jak moduł sferyczny i płaski – jest łatwa do utrzymania w czystości. Wykonano ją również z trwałego i odpornego na zarysowania tworzywa akrylowego lub poliwęglanowego. Dzięki temu zyskujesz pewność, że grad, marznący deszcz i inne opady atmosferyczne nie wpłyną negatywnie na wygląd okna.

Planujesz montaż okien do dachu płaskiego? Skorzystaj z naszego lokalizatora, w którym znajdziesz zaufanych dekarzy i montażystów produktów VELUX z całej Polski. Jeśli natomiast dopiero planujesz urządzenie tarasu, pamiętaj o niezbędnych formalnościach. Taras na dachu płaskim wymaga bowiem wcześniejszej adaptacji dachu – w tym celu należy zlecić architektowi wykonanie odpowiedniego projektu.