Zadbaj o prawidłowy klimat w łazience na poddaszu – zamontuj odpowiednie okna dachowe

Poddasze to idealne miejsce na łazienkę, pod warunkiem że zadbamy o doprowadzenie do niej światła dziennego i świeżego powietrza. W ten sposób pozbędziemy się nadmiaru pary i wilgoci, które mogą niekorzystnie wpłynąć na stan pomieszczenia – spowodować powstanie pleśni i przyczynić się do problemów zdrowotnych domowników. Jak zadbać o odpowiednią wentylację łazienki na poddaszu? Niezbędne jest regularne wietrzenie lub wyposażenie domu w inteligentne czujniki, które samodzielnie otworzą okna, gdy będzie taka potrzeba, np. inteligentny system VELUX ACTIVE.  

Już na etapie planowania domu zwróćmy uwagę, czy projekt łazienki na poddaszu przewiduje montaż okien dachowych, które pozwolą przewietrzyć pomieszczenie po kąpieli. W łazience najlepiej sprawdzą się odporne na wilgoć, drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX. Są one pokryte jednolitą powłoką poliuretanową, dzięki czemu naroża okna są gładkie, bez połączeń i nie gromadzi się w ich okolicach wilgoć, kurz oraz brud.

Drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX są wyposażone w wydajny system wentylacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Taki system doskonale sprawdza się podczas długich kąpieli. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Dowiedz się więcej o drewniano-poliuretanowych oknach dachowych VELUX GLU

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach wentylacyjnych

Okno dachowe w łazience - VELUX GLU
System VELUX ACTIVE w łazience

VELUX ACTIVE – zdrowy klimat w Twojej łazience na poddaszu

Teraz, dzięki nowoczesnym technologiom, wentylacja łazienki na poddaszu będzie jeszcze łatwiejsza. Inteligentne sterowanie VELUX ACTIVE zrobi to za Ciebie i zadba o odpowiedni klimat w pomieszczeniu. Jeżeli wykryje, że w łazience zrobiło się gorąco, automatycznie otworzy lub zamknie elektryczne okna dachowe, rolety i markizy VELUX, by wpuścić świeże powietrze. System bazuje na aktualnej pogodzie oraz danych z wewnętrznych czujników, które mierzą temperaturę, wilgotność powietrza oraz stężenie CO2. Dla jeszcze większej wygody wszystkimi produktami możesz sterować za pomocą aplikacji w telefonie.

Dowiedz się więcej o zaletach VELUX ACTIVE

Zobacz także: Galeria inspiracji – łazienka

W jakich miejscach zamontować okna w łazience na poddaszu?

Okna drewniano-poliuretanowe VELUX dostępne są w dwóch systemach otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub klamka na dole. Dzięki temu łatwo dostosujesz je do aranżacji łazienki na poddaszu i planowanego układu sprzętów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwa pomysły, dzięki którym łatwiej będzie Ci znaleźć idealne miejsce na okna dachowe w łazience na poddaszu.

Okno dachowe nad wanną

Pozwala podczas kąpieli obserwować widoki za oknem lub, jeśli skosy są umieszczone wysoko – gwarantuje widok na niebo. Przez okno nad wanną szybko wydostanie się także para wodna. W zależności od tego, jak wysoko ma być zamontowane, wybierz system górnego otwierania (do nisko zainstalowanych okien) lub dolnego otwierania (do wysoko zainstalowanych okien) Możesz także zdecydować się na okna otwierane elektrycznie i sterować nimi za pomocą pilota lub telefonu z dowolnego miejsca w domu.

Okno dachowe nad wanną
Okno dachowe z boku umywalki i lustra

Okno dachowe z boku umywalki i lustra

Zapewnia bardzo dobre oświetlenie łazienki na poddaszu, a szczególnie ściany, na której znajduje się armatura. Dzięki temu bez problemu możesz np. wykonać makijaż przed lustrem przy naturalnym świetle. Światło wpadające przez okno będzie się także łagodnie odbijało się od tafli lustra, co jeszcze bardziej rozjaśni przestrzeń.

Twoja łazienka znajduje się na środku domu, przez co nie jesteś w stanie zamontować w niej żadnych okien dachowych? Aby doprowadzić do pomieszczenia światło dzienne, możesz zastosować świetliki tunelowe. Tunel świetlika VELUX może mieć postać rozciągliwej harmonijki lub sztywnych elementów z wysokorefleksyjną powłoką, a jego maksymalna długość to nawet 6 metrów. Na jego zastosowanie można zdecydować się na etapie projektowania budynku lub w trakcie remontu. Co ważne, podczas instalacji nie zniszczymy istniejącego wystroju wnętrza. Świetlik można zainstalować z na dachach płaskich, jak i skośnych, w budynkach piętrowych lub parterowych. 

świetliki dachowe VELUX
Zadbaj o prawidłowy klimat w łazience na poddaszu

Aranżacja łazienki na poddaszu

Po wyborze okien dachowych czas na aranżację łazienki na poddaszu. Funkcjonalnym, a jednocześnie stylowym dodatkiem do okien dachowych będą żaluzje VELUX PAL, które gwarantują prywatność i kontrolę światła. Są odporne na wilgoć, łatwe do utrzymania w czystości i wygodne w użytkowaniu. W każdej łazience będą wyglądały elegancko i estetycznie.

Wybierz żaluzje VELUX PAL w ulubionym kolorze

Zobacz także: Łazienka, garderoba i korytarz bez okna? Zobacz, jak wygodnie dostarczyć naturalne światło do pomieszczenia 

Jeśli przed Tobą remont lub planowanie budowy domu z poddaszem, koniecznie zwróć uwagę na okna dachowe VELUX!