Ile kosztuje montaż okna dachowego?

Montażem nowych okien dachowych na poddasze zajmuje się dobry dekarz, który posiada wszystkie uprawienia i doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Jednak zanim okna znajdą się w dachu warto, abyś wcześniej poznał orientacyjny koszt montażu. Cena okien dachowych to bowiem nie wszystko, co powinieneś uwzględnić w swoich obliczeniach.

Okna dachowe VELUX

Okna dachowe pozwalają doświetlić poddasze i umożliwiają jego prawidłową wentylację. Jeśli są dobrze dobrane i wyposażone w energooszczędne lub superenergooszczędne pakiety szybowe, będą także chroniły przed chłodem i stratami ciepła. Takie okna zapewniają również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia, co jest szczególne istotne w okresach przejściowych i na początku zimy. Żeby jednak inwestycja w okna dachowe okazała się dla Ciebie korzystna, warto się do niej odpowiednio przygotować. Koszt wstawienia okna dachowego możesz poznać już na etapie przygotowywania projektu domu. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy dla Ciebie klika podpowiedzi.

Cena okien dachowych – jak ją oszacować?

Koszt zakupu okna dachowego zależy głównie od rodzaju okna, jego rozmiaru oraz modelu kołnierza uszczelniającego, który jest niezbędny, by zainstalować okno w konstrukcji dachu. Nie musisz jednak po kolei sprawdzać, jakie są ceny okien dachowych. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy wygodne narzędzie – konfigurator okien VELUX. Jest to prosty program, dzięki któremu nie tylko poznasz orientacyjną cenę okna dachowego, ale też będziesz mógł od razu zobaczyć, w jakie produkty warto wyposażyć okno, by zwiększyć komfort życia na poddaszu.

Jak oszacować cenę okna dachowego w konfiguratorze?

1. Wskaż, czy Twoje okno dachowe ma być wyposażone w górne, czy dolne otwieranie.

2. Wybierz materiał, z jakiego będzie wykonany profil Twojego okna – okno drewniane czy drewniano-poliuretanowe.

3. Zastanów się, czy chcesz zamontować okno z linii Standard, czy Standard Plus z energooszczędnym pakietem 3-szybowym.

4. Wybierz kołnierz uszczelniający do okna w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.

5. Podaj rozmiar okna.

Jak oszacować cenę okien dachowych?
Ciepły montaż VELUX BDX

Gdy wypełnisz wszystkie pola, poznasz ceny katalogowe wybranych okien dachowych wraz z kołnierzem uszczelniającym. Konfigurator zaproponuje także produkty, który zakup warto rozważyć wraz z oknem dachowym. W przypadku montażu będą to gotowe, systemowe rozwiązania, które ułatwiają montaż okna np. zestaw do ciepłego montażu VELUX BDX, który gwarantuje szczelne połączenie okna z warstwami izolacji dachu. System składa się z trzech elementów sprzedawanych jako zestaw BDX 2000

Dowiedz się więcej na temat systemu ciepłego montażu VELUX BDX

Ceny okien dachowych do specjalnych zastosowań

Poza standardowymi oknami dachowymi masz także do wyboru inne rozwiązania:

 • okna dachowe łączone w zestawy kombi, np. połączenie dwóch okien w poziomie,
 • zestawy kolankowe, czyli okno dachowe połączone z pionowym oknem kolankowym,
 • balkon dachowy VELUX, czyli specjalne okno dachowe, które po otwarciu przekształca się w balkon,
 • okno balkonowe, które umożliwia wyjście na taras, który można zbudować niezależnie od konstrukcji dachu – może być ze ścianką kolankową lub bez niej,
 • lukarna – zestaw elementów instalacyjnych, który umożliwia montaż dowolnych okien dachowych w atrakcyjne zestawy czterech lub sześciu okien.

W przypadku tych produktów warto przejrzeć cenniki VELUX lub od razu skontaktować się z dystrybutorem w Twojej okolicy i zapytać o cenę okien dachowych.

Okna kolankowe VELUX
Cena montażu okna dachowego

Okna dachowe cena z montażem – jak ustalić?

To, ile kosztuje montaż okna dachowego zależy od zakresu prac, które planujesz wykonać. Inaczej wyceniana jest budowa całego dachu wraz z montażem okien dachowych, a inaczej montaż okien w istniejącym już dachu, np. w przypadku adaptacji poddasza lub wymiany okien dachowych na nowe, bardziej energooszczędne.

Jeżeli jesteś na etapie budowy domu najlepszym rozwiązaniem jest zakup okien dachowych wraz z usługą montażu. Najczęściej w cenę takiej usługi wliczone są już wszystkie materiały niezbędne do instalacji oraz transport.

Adaptacja poddasza i wstawienie nowych okien w istniejącym już dachu wiąże się z innym zakresem prac. Dekarz musi m.in. usunąć fragment pokrycia dachowego, by wykonać wnękę okienną do zamontowania okna. Z kolei w przypadku wymiany okien w istniejącym już dachu, cena będzie zależna od sposobu wykonania prac: z zachowaniem wnęki okiennej, z częściowym zachowaniem wnęki okiennej czy z wykonaniem nowej wnęki okiennej. Najlepsze efekty – poprawę komfortu cieplnego na poddaszu - przyniesie wymiana okna dachowego z wykonaniem nowej wnęki okiennej.

Ceny okien dachowych – gdzie znaleźć dystrybutora?

O wycenę najlepiej poprosić dystrybutora okien dachowych VELUX. Nie wiesz, gdzie znaleźć najbliższy sklep z oknami i roletami w Twojej okolicy? Wystarczy, że skorzystasz z naszej wyszukiwarki – lokalizator dystrybutorów VELUX.

Podaj, w jakim mieście chcesz znaleźć dystrybutora i jakich produktów szukasz, a wyświetli Ci się lista zlokalizowanych najbliżej obiektów! Wśród nich znajdziesz:

 • sklepy z oknami i roletami,
 • sklepy z roletami,
 • supermarkety budowlane.

W lokalizatorze znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje kontaktowe i godziny otwarcia punktów dystrybucji. Za pośrednictwem naszej strony możesz także wysłać wiadomość e-mail bezpośrednio do wybranego sklepu.

Znajdź dystrybutora okien dachowych VELUX
Co składa się na koszt instalacji okna dachowego?

Montaż okna dachowego cena – zobacz, co składa się na koszt instalacji okna

Zanim wybierzesz ekipę dekarską, warto wiedzieć, jaki wygląda montaż okna dachowego. Instalacja składa się z kilku etapów. Najważniejsze z nich to:

 • przygotowanie odpowiedniej wielkości otworu w dachu,
 • ułożenie ramy izolacyjnej wokół okna, a następnie montaż okna dachowego na wybranym poziomie (poziom standardowy lub obniżony o 4 cm),
 • montaż zestawu izolacyjnego, np. VELUX BDX, który zapewni właściwą izolację termiczną wokół okna,
 • montaż kołnierza uszczelniającego, gwarantujący szczelną instalację oraz bezpieczne odprowadzenie wody deszczowej i śniegu poza obrys okna.

Cena wstawienia okna dachowego – jak i gdzie znaleźć odpowiedniego dekarza?

Gdy wiesz już na czym polega i ile kosztuje montaż okna dachowego, możesz zająć się poszukiwaniem wykonawcy. O polecenie dobrego dekarza warto pytać w punktach dystrybucji. Jeśli zdecydowałeś się na zakup okien dachowych wraz z montażem, dystrybutor najczęściej od razu poleci dekarza, który zajmie się instalacją i zakupem wszystkich materiałów.

Gdy wolisz szukać wykonawcy na własną rękę, skorzystaj z internetowej wyszukiwarki Rekomendowanych Wykonawców VELUX. W bazie znajduje się już przeszło 2500 sprawdzonych i rzetelnych firm dekarskich, które mogą zamontować Twoje okna dachowe i pozostałe produkty VELUX. Dekarz zajmie się montażem i poleci hurtownie, w której będziesz mógł kupić wszystkie  produkty potrzebne podczas budowy. 

Jak znaleźć odpowiedniego dekarza? W panelu wyszukiwania wybierz rodzaj usługi, której potrzebujesz: budowa całego dachu i montaż okien czy tylko instalacja wybranych produktów VELUX w istniejącym już dachu. Następnie podaj, jakie produkty planujesz zamontować i wybierz lokalizację. System od razu wyszuka dekarzy w Twojej okolicy. W folderze wybranej firmy znajdziesz najważniejsze dane kontaktowe, a także zdjęcia realizacji i informacje o posiadanych kwalifikacjach do montażu produktów VELUX. Dzięki tym wskazówkom szybko znajdziesz dobrego dekarza, który profesjonalnie zamontuje okna dachowe i pozostałe produkty VELUX na Twoim dachu.

Montaż okien dachowych VELUX - znajdź dekarza