KIEDY TO ZOBACZYSZ NIE ZGODZISZ SIĘ NA MNIEJ!

Budujesz dom? A może planujesz remont i czeka Cię adaptacja strychu na cele mieszkalne? Możesz liczyć na nasze wsparcie, niezależnie na jakim etapie procesu jesteś. Pomożemy Ci spełnić marzenia o domu pełnym światła i świeżego powietrza, który stanie się ulubionym miejscem całej rodziny! Nie idź na kompromis - kiedy zobaczysz swoje wymarzone poddasze, nie zgodzisz się na mniej!

Potrzebujesz wsparcia?

Szukasz porady w kwestii doboru produktów i rozwiązań VELUX? Chcesz skorzystać z programu renoVator, dzięki któremu otrzymasz kompleksowe wsparcie i obsługę w procesie wymiany okien dachowych? 

<
 
 
Zobacz pełną ofertę rozwiązań VELUX

KIEDY TO ZOBACZYSZ,
NIE ZGODZISZ SIĘ NA MNIEJ

Instalacja fotowoltaiczna i okna dachowe

Jaką minimalną odległość należy zachować między oknem dachowym a panelem?

Odstęp od okna powinien być równy wysokości 1 rzędu dachówki lub jeśli dachówka została przycięta należy pozostawić 2 rzędy oraz po bokach okna odstęp powinien być równy szerokości 1 dachówki (dystans 30-50 cm).

Dlaczego ważne jest zachowanie odstępu między oknem dachowym a panelem?

Należy zachować dystans ze względu na prawidłowe odprowadzenie wody z panelu i połaci dachu oraz w celu zapewnienia dostępu do konserwacji i naprawy, a nawet wymiany okna dachowego, bez konieczności demontażu panelu. Ponadto, dzięki temu zabezpieczona jest przestrzeń na górze i po bokach okna w przypadku montażu rolet zewnętrznych, które często wychodzą poza obrys okna dachowego.

Czy śnieg zsuwający się z panelu może uszkodzić okno dachowe lub roletę zewnętrzną?

Panel fotowoltaiczny podczas pracy generuje niewielką ilość ciepła, które powoduje topnienie śniegu i następnie jego zsuwanie. W przypadku, gdy pod panelem znajduje się okno dachowe (szczególnie z zamontowaną roletą zewnętrzną), skumulowany w ten sposób śnieg może je uszkodzić. W takich przypadkach zaleca się zamontowanie bariery przeciwśniegowej pomiędzy oknem dachowymi a panelem.