Moskitiery do okien – najważniejsze właściwości

Każdego lata wysokie temperatury zachęcają Cię do otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń. Zastanawiasz się jednak, co zrobić, jeśli w dzień skutkuje to wpuszczeniem do wnętrz bzyczących much, a w nocy ukąszeniami komarów? Sprawdź, moskitiery VELUX, dzięki którym pożegnasz się z owadami w domu!

W sklepach są obecnie dostępne różnego rodzaju środki odstraszające owady. Niestety spraye, świece czy wkłady zapachowe charakteryzują się dość niską skutecznością i bywają uciążliwe w użytkowaniu. Najlepszym sposobem radzenia sobie z inwazją komarów i innych owadów jest użycie moskitier.

Jaką moskitierę wybrać?

Na rynku znajdziesz zarówno moskitiery w rolecie, jak i samodzielne produkty. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że dobra moskitiera powinna charakteryzować się kilkoma cechami, które są szczególnie ważne, jeśli jesteś właścicielem okna dachowego. Na jakie właściwości tego rodzaju wyposażenia okien warto zwrócić szczególną uwagę?

Upewnij się, że moskitiera, którą wybierzesz:

  • zapewnia maksymalną ochronę przed owadami;
  • jest odporna na działanie wiatru;
  • sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, gdzie owady wabią apetyczne zapachy, jak i w każdym innym pokoju, w którym chcemy pracować, spać czy relaksować się przy otwartym oknie;
  • posiada przejrzystą tkaninę – moskitiera nie powinna zasłaniać okna, ale wpuszczać światło dzienne;
  • jest kompatybilna z innymi elementami wyposażenia okien VELUX – np. roletami wewnętrznymi, dzięki czemu zapewnia dodatkową kontrolę oświetlenia, a także z markizami i roletami zewnętrznymi w celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed nagrzewaniem.
moskitiera VELUX

Bardzo ważną cechą produktów VELUX jest możliwość otwarcia okna dachowego i jednoczesnego korzystania z moskitiery. Swoboda operowania oknem nie jest więc w żaden sposób ograniczona po wyposażeniu ich w moskitiery.


Moskitiery do okien – jak je dopasować i zamontować?

Dużą zaletą moskitier VELUX jest możliwość ich samodzielnego dopasowania i montażu. Co ważne, pasują one do wszystkich okien, ponieważ zawiesza się je na wnęce wokółokiennej. Jeżeli wnęka jest załamana (np. w przypadku ścianki kolankowej), niezbędne będzie użycie dwóch moskitier.

Mierzenie okna pod moskitierę VELUX

Aby dopasować moskitierę do swojego okna, wystarczą 3 proste kroki:

1. Zmierz wysokość wnęki okiennej.

2. Zmierz szerokość wnęki okiennej.

3. Sprawdź na stronie internetowej lub w katalogu VELUX, jakiej moskitiery potrzebujesz.

Do montażu moskitiery VELUX nie potrzebujesz specjalisty. Wystarczy, że zapoznasz się z prostą instrukcją obsługi znajdującą się w opakowaniu produktu lub obejrzysz film instruktażowy.

A co z obsługą tego wyposażenia okien? Moskitierę podnosi się i opuszcza manualnie, przy pomocy uchwytu pozycjonującego. Wystarczy, że złapiesz uchwyt i pociągniesz siatkę w dół lub w górę. Jest ona przymocowana do górnego kasetonu i porusza się w bocznych prowadnicach zapewniających płynne przesuwanie. Gdy zaś jej nie używasz, możesz całkowicie schować ją w górnym kasetonie.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości moskitierę do okna?

Kluczowym kryterium wyboru powinna być dla Ciebie jakość moskitiery. Na rynku znajdziesz wiele modeli w różnych zakresach cenowych, które różnią się między sobą skutecznością i trwałością. Najtańsze modele, ze względu na niskiej jakości materiał, a często także ich wykonanie, są rozwiązaniem nieopłacalnym. Moskitiery do okien VELUX są skuteczne i wytrzymałe, a dodatkowo posiadają trzyletnią gwarancję, dzięki której masz pewność, że wybierzesz inwestycję na lata.

Jeśli przymierzasz się do kupna moskitiery do okien, pamiętaj, że warto wybrać wyposażenie okien wysokiej jakości. Dzięki produktom VELUX przez długi czas możesz cieszyć się świeżym powietrzem bez żadnych owadów!