Dużo światła dziennego w pokoju dziecięcym

Zamontuj okna dachowe w pokoju dziecka, by stymulować jego rozwój, pomagać w nauce i pobudzać wyobraźnię. Okna dachowe korzystnie wpłyną na jakość snu dziecka, poprawią koncentrację i tworzą zdrową przestrzeń do zabawy i nauki na wiele lat. Jeśli chcesz, by pokój Twojego dziecka był miejscem pełnym radości i inspiracji, skorzystaj z możliwości, jakie daje sufit - nazywany czasami „piątą ścianą”, i zainstaluj w nim okno dachowe, by wpuścić do środka tyle światła dziennego i świeżego powietrza, ile tylko się da.  

3 powody, dla których warto zaprojektować pokój dziecka wokół światła dziennego  

Jest wiele powodów, dla których warto zamontować okna dachowe w pokoju dziecka: 

1. Zdrowe oczy

Czy wiesz, że światło dzienne pomaga w prawidłowym rozwoju wzroku u dzieci i nastolatków? Zapewniając dzieciom maksymalny kontakt ze światłem dziennym od najmłodszych lat, dbasz o ich zdrowe oczy. 

2. Zdrowy sen

Światło słoneczne pomaga w utrzymaniu naturalnego cyklu aktywności dobowej organizmu, ponieważ nasz mózg uczy się, kiedy mamy zasypiać i kiedy się budzić. Zapewnij dzieciom lepszy sen, projektując ich pokój z uwzględnieniem światła dziennego.

3. Zdrowy rozwój

Kontakt ze światłem dziennym zapewnia wiele wspaniałych korzyści tak dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Światło dzienne pobudza organizm do produkcji serotoniny, która jest potocznie nazywana hormonem szczęścia i odpowiada za dobre samopoczucie zarówno dzieci, jak i dorosłych.  

Dobierz odpowiednie okna dachowe do pokoju dziecięcego

Mamy w ofercie wiele okien do pokoju dziecięcego dopasowanych do różnych wymagań i potrzeb. Oto wszystko, co musisz na ten temat wiedzieć: 

Okna obrotowe

Okna obrotowe VELUX idealnie sprawdzą się w pokojach mniejszych dzieci i nastolatków. Nawet jeśli pod oknem są zabawki lub meble, okno można bez problemu otworzyć za pomocą uchwytu górnego, by wpuścić do środka świeże powietrze, lub zamknąć, gdy na zewnątrz rozpęta się burza.  

Okna obok siebie

Zadbaj o jak najlepszy start dla dzieci, wybierając podwójne okna dachowe VELUX montowane obok siebie. To wyjątkowe rozmieszczenie pozwoli wpuścić do pokoju świeże powietrze i mnóstwo światła dziennego, zapewniając dzieciom szeroki widok na otoczenie i korzystnie wpływając na ich rozwój i kreatywność. 

Kombinacje elementów stałych

Czy wiesz, że możesz łączyć pochyłe okna dachowe z oknami fasadowymi, by wpuszczać do środka dwa razy więcej światła dziennego? Łącząc okno dachowe z nieotwieranym elementem okiennym poniżej, możesz bezpiecznie otworzyć pokój dziecięcy na otoczenie.  

Świetliki do dachów płaskich

Nic tak nie inspiruje jak widoki natury! Świetliki do dachów płaskich pozwalają słońcu wpadać do środka z góry, jak przez magiczny portal z innego świata. Pobudzaj wyobraźnię swoich dzieci widokami chmur płynących po błękitnym niebie.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne  

Warto też pamiętać o roletach do montażu w środku i na zewnątrz oraz innych akcesoriach pozwalających poprawić komfort w pokoju dziecka: 

  • Rolety zaciemniające: zapewnij dzieciom najlepsze warunki do spania, montując rolety zaciemniające do okien dachowych VELUX.  

  • Moskitiera: nie ma nic gorszego niż budzić się od ukąszeń owadów, a moskitiera pozwoli Ci zabezpieczyć przed nimi siebie i swoje dzieci. Jest to idealne rozwiązanie do sypialni, które zapewni Ci spokojną noc bez nieznośnego bzyczenia. 

  • Przesłony wewnętrzne: zapewnij dzieciom idealny klimat wewnętrzny do zabawy dzięki nienagrzewającym się roletom zaciemniającym. 

VELUX ACTIVE - to lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach

Zapewnij dziecku najlepsze warunki do zabawy i zajęć kreatywnych dzięki rozwiązaniu VELUX ACTIVE with NETATMO. Połącz okna dachowe i rolety VELUX z systemem VELUX ACTIVE with NETATMO, by umożliwić automatyczną regulację temperatury, wilgotności i poziomów CO2 na podstawie odczytu z czujników. 

Okna dachowe korzystnie wpłyną na jakość snu dziecka, poprawią jego koncentrację i stworzą zdrową przestrzeń do zabawy i nauki na wiele lat. 

Powiązane artykuły

Dlaczego VELUX?

Wnętrza pełne światła

Nasze rozwiązania dostarczają do pomieszczeń dużą ilość światła dziennego, niezbędnego do codziennego funkcjonowania, a także tworzą komfortową przestrzeń do życia na poddaszu.

Wyższa wartość domu

Możesz mieć pewność, że Twoja inwestycja z rozwiązaniami VELUX zwiększy wartość nieruchomości i zwróci się w przyszłości.

Pewne i niezawodne rozwiązania

Dzięki naszej szerokiej ofercie rolet i części zamiennych zapewniamy, że produkty VELUX będą Ci służyły przez lata.

Wsparcie na każdym etapie

Jesteśmy zaangażowani w tematy i pytania naszych klientów. Chcemy zapewnić im pełną satysfakcję, od momentu pierwszego kontaktu, poprzez doradztwo, aż po instalację.

Bezkompromisowa jakość

Twoje potrzeby wyznaczają naszą ścieżkę działań. Nieustannie się rozwijamy i doskonalimy produkty tak, aby służyły przez lata.

Odpowiedzialny wybór

Możesz poprawić jakość swojego życia dzięki zrównoważonym rozwiązaniom, które są dobre dla Ciebie i planety.