Niech światło dzienne odmieni Twój dom! Zobacz film z poradami ekspertów i dowiedz się, w jaki sposób okna dachowe VELUX mogą pomóc stworzyć zdrowsze i bardziej komfortowe wnętrza w Twoim domu!

Zdrowe życie zaczyna się w domu

Wprowadź poniższe rozwiązania do swojego wnetrza i stwórz zdrowy i komfortowy dom

Pomyśl o widoku za oknem

Możliwość wyglądania na zewnątrz daje poczucie przestrzeni i kontaktu z otoczeniem. Obserwacja okolicy i przyrody pomaga regulować nasz rytm dobowy i sprawia, że czujemy się częścią otaczającego nas świata. Ustaw biurko lub stół w jadalni blisko okna, a łóżko w sypialni nad oknem, by podziwiać gwiazdy przed zaśnięciem.

Zadbaj o świeże powietrze

Czy wiesz, że powietrze w pomieszczeniach może być znacznie bardziej zanieczyszczone, niż to na zewnątrz? Odpowiadają za to codzienne czynności: gotowanie, sprzątanie, branie prysznica, zapalanie świec, suszenie ubrań, a nawet spanie i oddychanie. Aby temu przeciwdziałać, zaleca się wietrzenie domu trzy do czterech razy dziennie przez co najmniej 10 minut, przy otwartych kilku oknach. Lepsza wentylacja może również pomóc w zmniejszeniu obecności wirusów przenoszonych drogą kropelkową, dlatego częste wietrzenie jest szczególnie zalecane podczas choroby.

Wpuść światło dzienne

Ekspozycja na naturalne światło ma wiele zalet dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Podobnie jest w przypadku wnętrz – w jasnych, pełnych naturalnego światła przestrzeniach lepiej się pracuje i odpoczywa, dlatego projektanci przywiązują dużą uwagę do naturalnego światła i maksymalizacji go tam, gdzie tylko to możliwe. Zainstalowanie większej liczby okien to najlepsze rozwiązanie, ale duże znaczenie ma także odsunięcie zasłon i żaluzji, usunięcie ciężkich mebli, które zasłaniają okna i sprytne ustawienie luster w taki sposób, aby odbijały światło.

Utrzymaj kontakt z naturą

Światło i atrakcyjne widoki za oknem są niezbędne do utrzymania kontaktu z naturą, ale jest też kilka sposobów, by wprowadzić przyrodę to domu. Projektując wnętrza inspiruj się światem zewnętrznym. Zastanów się nad dodaniem elementów drewnianych i wiklinowych, aby uzyskać naturalny charakter, wprowadź żywe rośliny i świeże kwiaty, które pomogą ożywić Twój dom.

Wykorzystaj poddasze

Rozbudowa domu i stworzenie dodatkowej przestrzeni wydaje się ogromnym przedsięwzięciem, ale wcale nie musi tak być. Wyobraź sobie, że wykorzystujesz to, co już masz - Twój strych! Możesz go wyremontować i urządzić tam sypialnię lub pokój zabaw dla dzieci. Pamiętaj, by zapewnić światło dzienne i możliwość wentylacji, dzięki czemu przez cały rok będziesz cieszyć się jasnym i komfortowym wnętrzem. Zainspiruj się rozwiązaniami VELUX w zakresie łączenia okien dachowych w zestawy. Możesz także wykorzystać okna balkonowe VELUX, które dają możliwość stworzenia na poddaszu prywatnego tarasu i wypełniają przestrzeń światłem.

Zdrowe życie zaczyna się w domu

Wprowadź poniższe rozwiązania do swojego wnetrza i stwórz zdrowy i komfortowy dom

Zobacz filmy z radami ekspertów

Zobacz filmy z radami ekspertów

Jak poprawić klimat wewnętrzny w domu i sprawić, by pomieszczenia były bardziej komfortowe? Poznaj porady ekspertów w temacie renowacji i dowiedz się, jak zapewnić poczucie większej przestrzeni w domu, jak ograniczyć zużycie energii, czy jak zapewnić komfort termiczny przez cały rok. Zobacz filmy, zainspiruj się i sam zostań ekspertem od renowacji!

Zyskaj wnętrza pełne światła i przestrzeni

Dzięki łączeniu okien dachowych VELUX w zestawy, możesz zyskać dwa razy więcej światła dziennego. Takie rozwiązanie pozwala również cieszyć się nieograniczonym widokiem, daje poczucie większej przestrzeni i tworzy tak przyjemną atmosferę, że nowe wnętrze natychmiast stanie się Twoim ulubionym miejscem w domu!

Odkryj zestawy okien dachowych VELUX >

Zobacz różnicę

Zobacz, jaki efekt daje łączenie okien dachowych VELUX w zestawy!

Dodaj okna

Dodaj okna