13 minut i 29 sekund – tak szybko Mistrzowie Dekarstwa zamontowali okno dachowe VELUX. Rekord został ustanowiony podczas największej imprezy w branży dachowej - 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Wydarzenie odbyło się w terminie od 26 do 28 października w Warszawie. W ciągu trzech dni unikalne stoisko firmy VELUX odwiedziły tłumy gości. 

Podczas 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy o złoty medal walczyło 25 najlepszych ekip z 12 krajów świata. Polacy zwyciężyli w dwóch kategoriach: dach stromy – tytuł otrzymali Mistrzowie Polski, Dariusz Jurga, Tomasz Jurga i Oskar Snorek oraz dach metalowy – zwyciężyli Mistrzowie Polski, Artur Falkowski i Patryk Żukowski.

Jedną z atrakcji wydarzenia było ustawienie Rekordu Polski w montażu okna dachowego VELUX na czas. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny – ekipa z firmy Usługi Ogólno-Budowlane Dariusz Tymiński oraz zespół z firmy Grupa Dekarska Kowalscy, Zbigniew Kowalski. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna Dariusza Tymińskiego, która zamontowała okna dachowe VELUX w czasie 13 minut i 29 sekund.

Emocjonującą rywalizację, relacjonował na żywo znany prezenter radiowy i telewizyjny, Filip Chajzer.

Firma VELUX, jako Złoty Partner Reprezentacji Młodych Dekarzy oraz Złoty Partner Mistrzostw aktywnie zaangażowała się w organizację i finansowanie Mistrzostw. Dla gości przygotowała unikalne stoisko, które w ciągu zaledwie trzech dni przyciągnęło tłumy gości – dekarzy, architektów i przedstawicieli branży budowalnej. Odwiedzający mogli na żywo zobaczyć innowacyjne produkty firmy, m.in.: balkon dachowy Cabrio i okna do płaskiego dachu. Nie brakowało także atrakcji: konkursów z cennymi nagrodami, możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce i multimedialnych zabaw.


Organizatorem 26. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Dekarzy (IFD).

 stanowisko VELUX dekarze mistrzostwa 2016


Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku!