Rolety rzymskie – prostota i elegancja w jednym

Idealne połączenie prostoty wykonania, elegancji oraz praktycznej funkcji regulowania światła sprawia, że rzymskie rolety już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich uniwersalność sprawia, że znajdą zastosowanie zarówno w bogatym, stylowym wnętrzu, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym. Poznaj wszystkie zalety rolet rzymskich!

Rolety rzymskie VELUX na poddaszu

Jeszcze kilka lat temu w większości domów okna wyposażaliśmy w firanki, zasłony, sporadycznie żaluzje. Dziś diametralnie się to zmieniło. Coraz częściej we wnętrzach królują rolety rzymskie, wybierane także przez właścicieli okien dachowych. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety rzymskie nie są całkowicie przezroczyste, ale jednocześnie nie blokują tak mocno promieni słonecznych, jak np. rolety zaciemniające. Sprawdzą się więc w miejscach, w których chcesz mieć kontrolę nad stopniem nasłonecznienia, ale nie potrzebujesz całkowitego zaciemnienia. Tego typu wyposażenie okien zapewnia płynną regulację wpadającego światła – górną i dolną krawędź rolety możesz umieścić w dowolnym punkcie okna, aby zapewnić sobie prywatność.

Klasyczna elegancja rolet okiennych rzymskich

Rolety rzymskie i zasłony to w ostatnich latach jedna z najczęściej wybieranych form wyposażenia okien. Są bowiem nie tylko praktyczne, ale też pozwalają uatrakcyjnić aranżację wnętrza. Dzięki dekoracyjnej stylistyce oraz wyjątkowym tkaninom stworzysz dzięki nim miłą i ciepłą atmosferę. Marka VELUX oferuje 20 różnych wzorów rolet rzymskich, o różnym stopniu przepuszczalności światła. Dodatkowo wykonanie rolety rzymskiej jest bardzo staranne, a tkaniny są wymienialne, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do zmieniającego się wystroju pomieszczenia.

Rolety rzymskie VELUX na poddaszu

Jak zamontować rolety rzymskie i z czym je łączyć?

Montaż rolet rzymskich jest bardzo prosty Marka VELUX zastosowała specjalny system Pick&Click!®, który umożliwia samodzielne zamontowanie rolety rzymskiej krok po kroku w zaledwie kilka minut. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania rolety rzymskiej wraz z dodatkowym wyposażeniem okna. Praktycznym rozwiązaniem będą na przykład rolety rzymskie z moskitierą, dzięki której do Twojego domu nie będą dostawać się owady, a także z roletą zewnętrzną, która będzie stanowić dodatkową ochronę przed upałem, czynnikami atmosferycznymi oraz hałasem.

Roleta rzymska w salonie i nie tylko

Rzymskie rolety to dobre rozwiązanie w pomieszczeniach, w których dekoracyjność odgrywa ważną rolę, a całkowite zaciemnienie nie jest niezbędne, gdyż wystarczy Ci jedynie rozproszenie światła słonecznego. Takie właściwości charakteryzują rolety rzymskie do salonu, jadalni i gabinetu. Rolety wewnętrzne rzymskie mogą okazać się dobrym pomysłem także w pokoju dziecięcym. Wiele osób stosuje je też w kuchni – szczególnie jeśli jest ona połączona z jadalnią lub salonem.

Rolety okienne rzymskie – jak o nie dbać?

Rolety rzymskie na oknie balkonowym, w pokoju dziecięcym czy w kuchni mogą wymagać częstszego czyszczenia niż rolety w innych pomieszczeniach. Nie stanowi to jednak przeszkody w ich użytkowaniu. Ten rodzaj wyposażenia okien nie tylko łatwo się zdejmuje, ale też czyści: poliestrowe czy bawełniane tkaniny możesz wyprać w pralce (najbezpieczniej w temperaturze nie większej, niż 40 stopni, bez wirowania). Modele z delikatniejszych materiałów najlepiej oddać do pralni chemicznej, gdzie zostaną wyczyszczone na sucho. Dlatego też, licząc się z koniecznością częstszego czyszczenia, możesz zdecydować się na rolety rzymskie na taras, do kuchni, a także rolety rzymskie w pokoju dla dzieci. Pamiętaj, że w pokoju Twojej pociechy powinieneś stworzyć takie warunki, by dziecko mogło komfortowo spać także w ciągu dnia, dlatego postaw na rolety rzymskie nieprzepuszczające światła lub na dodatkową formę zabezpieczenia, np. rolety rzymskie plus zasłony.

Jak dbać o rolety rzymskie VELUX

Zastosowanie eleganckiego materiału, z którego zostały wykonane rolety rzymskie, sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Jeśli zależy Ci na takiej podwójnej funkcji wyposażenia Twojego okna dachowego, postaw na rolety okienne rzymskie marki VELUX!

Aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach rolet wewnętrznych, zobacz także: Rolety wewnętrzne – idealne rozwiązanie dla wymagających