Rolety plisowane – czym się charakteryzują i w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Rolety wewnętrzne plisowane zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli domów z poddaszem. Zachwycają pod wieloma względami, także dekoracyjnością, ale użytkownicy najbardziej cenią je za funkcjonalność. Co warto wiedzieć o właściwościach rolet plisowanych i w jakich pomieszczeniach warto zamontować ten typ rolet?

Roleta plisowana nie blokuje ciepła, a mimo to zapewnia regulację ilości wpadającego do wnętrza światła, delikatnie je rozpraszając. Posiada ona także szereg właściwości, które sprawiają, że ten typ wyposażenia okna warto zastosować w wielu różnych pomieszczeniach. Znacząco różni się od żaluzji, chociaż bywa z nią mylona. Dowiedz się więcej o roletach wewnętrznych plisowanych VELUX!

Roleta plisowana VELUX na oknie dachowym

Roleta plisowana – najważniejsze cechy

Każda roleta plisowana VELUX składa się z pojedynczej, bardzo wytrzymałej tkaniny, która podczas zwijania składa się w harmonijkę niczym wachlarz. Jest umieszczona w smukłych i eleganckich prowadnicach bocznych wykonanych z aluminium. Jej najważniejsze właściwości to:

  • dowolna regulacja oświetlenia – roletę możesz opuścić na wybraną wysokość, aby zablokować przeszkadzające Ci światło i jednocześnie nie zasłonić całego widoku na zewnątrz;
  • zapewnienie prywatności – swobodna regulacja pozwala kontrolować to, co sam widzisz z wnętrza domu, oraz to, jak wiele inni widzą z zewnątrz;
  • efektowne wzornictwo Slim Line – idealnie komponuje się z oknami dachowymi VELUX.

Aby porównać właściwości plisów z innymi roletami wewnętrznym VELUX, zobacz także: Rolety wewnętrzne – idealne rozwiązanie dla wymagających

Roleta plisowana – jak zamontować?

Rolety plisowane marki VELUX charakteryzują się bardzo prostym sposobem zakładania i zdejmowania. Tak jak w przypadku wszystkich innych elementów wewnętrznego wyposażenia okien, montaż rolet plisowanych możesz przeprowadzić samodzielnie w kilka minut. Jest to możliwe dzięki fabrycznym uchwytom zamontowanym w każdym z naszych okien. Wystarczy, że kaseton z roletą umocujesz w zaczepach, a następnie przykręcisz boczne prowadnice. Gotowe!

Roletę plisowaną możesz obsługiwać manualnie lub zdecydować się na wygodne zasilanie elektryczne z klawiaturą naścienną. Idąc z duchem czasu, marka VELUX wprowadziła jeszcze jedno udogodnienie – system VELUX ACTIVE®. To innowacyjne rozwiązanie, oparte na inteligentnej ochronie przed nagrzewaniem, a także monitorowaniu wilgotności i stężenia CO2, które samodzielnie steruje elektrycznymi oknami dachowymi oraz roletami VELUX. System łączy korzyści płynące z automatycznej, sterowanej czujnikami pracy, z Twoją wygodą kontroli z poziomu aplikacji w telefonie.

Roleta plisowana VELUX na oknie dachowym

Co ważne, roletę plisowaną możesz połączyć z innymi elementami wyposażenia okna dachowego. Jeśli masz problem z owadami w domu – dołącz moskitierę. Jeżeli zaś potrzebujesz ochrony przed upałem, wraz z plisami zamontuj roletę zewnętrzną lub markizę.

Jeśli natomiast chcesz uzyskać efekt zaciemnienia pomieszczenia, a jednocześnie pozostać przy designie i funkcjach rolety plisowanej, zdecyduj się na 2 w 1 – roletę zaciemniająco-plisowaną.

Źółte rolety plisowane na okna dachowe

Rolety wewnętrzne plisowane – jak o nie dbać?

Łatwy montaż rolety plisowanej to szczególnie ważna cecha także w kontekście jej czyszczenia. Materiał, z którego wykonane są plisowane rolety nie przyciąga kurzu tak bardzo, jak tradycyjne zasłony okienne. Dlatego wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić roletę za pomocą szmatki lub miotełki do kurzu. W przypadku plam możesz z powodzeniem wyprać roletę ręcznie w temperaturze około 30 stopni. Namocz ją, a następnie delikatnie wypłucz, aby nie uszkodzić materiału.

Rolety wewnętrzne plisowane – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Żaluzja plisowana i plisowana roleta na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, dlatego można je pomylić. Rolety z plisowaniami charakteryzują się jednak bardziej dekoracyjną formą za sprawą materiału, z którego są wykonane. Dzięki temu możesz zamontować je wszędzie tam, gdzie zależy Ci na funkcjonalności i efektownym wyglądzie rolet, na przykład w pokoju dziennym czy gabinecie. Żaluzje zaś – ze względu na łatwy do wyczyszczenia i odporny na wodę materiał – najlepiej sprawdzą się w łazience, kuchni i innych pomieszczeniach, w których narażone będą na działanie wilgoci.

Rolety plisowane VELUX na poddaszu

Jeśli szukasz efektu rozproszenia światła na poddaszu, a dekoracyjny charakter wewnętrznego wyposażenia okien ma dla Ciebie duże znaczenie – zdecyduj się na roletę plisowaną. Szereg zalet, a także 3-letnia gwarancja VELUX sprawiają, że jest to inwestycja, którą z pewnością warto rozważyć!