Moskitiera na okna – jak ją wybrać?

Latem przyjemnie jest spać lub pracować przy otwartym oknie na poddaszu. Aby jednak zapewnić sobie świeże powietrze i jednoczesną ochronę przed owadami, warto odpowiednio zabezpieczyć wnętrze. Pomogą Ci w tym moskitiery na okna wykonane z siatki z włókna szklanego. Podpowiadamy, jaką moskitierę wybrać, by zagwarantować sobie maksymalny poziom komfortu!
Moskitiera VELUX obsługa manualna

Moskitiery znano już od czasów antycznych. Początkowo miały formę siateczkowatych tkanin, którymi otaczano łoża – pod jedną z takich zasłon spała Kleopatra. Jednak od tamtej pory wiele się zmieniło – dzisiejsze moskitiery montuje się na oknach lub we wnękach okiennych i mają one o wiele bardziej zaawansowaną konstrukcję. Szukasz moskitiery idealnej? Dobrze trafiłeś!

Moskitiera na okno – wybierz odpowiedni rozmiar

Okna dachowe bywają różne – jedne znajdują się wyłącznie na dachu skośnym, z kolei inne się załamują, przechodząc w ściankę kolankową. Uniwersalnym rozwiązaniem na pozbycie się owadów bez względu na konstrukcję okna są moskitiery VELUX. Dlaczego? Nie montuje się ich bowiem na skrzydłach, a we wnęce okiennej – dzięki temu pasują zarówno do okien dachowych VELUX, jak i do okien innych producentów.

Aby wybrać moskitierę do okna w idealnym rozmiarze, musisz dokładnie zmierzyć poziomą oraz pionową krawędź wnęki okiennej. Otrzymane wyniki zestaw z tabelą rozmiarów na stronie produktu lub podaj je sprzedawcy w sklepie. Jeżeli wnęka przechodzi w ściankę kolankową, zmierz zarówno pionową krawędź w dachu skośnym, jak i pionową krawędź w ściance kolankowej. Wtedy niezbędny jest zakup dwóch moskitier oraz zestawu łączącego VELUX ZOZ 157, który umożliwi Ci bezproblemowy montaż produktów.

Moskitiery na okna wygodne w użytkowaniu – jak je znaleźć?

Kiedy upał daje Ci się we znaki, zapewne nie chcesz myśleć o obsłudze skomplikowanych mechanizmów. Dlatego podczas wyboru produktu – oprócz rozmiaru – istotny jest także komfort jego użytkowania. Jakie korzyści dają Ci moskitiery marki VELUX?

Moskitiery VELUX na oknach dachowych na poddaszu
  • Łatwa obsługa. Nasze moskitiery są obsługiwane manualnie. Wystarczy, że chwycisz podłużną listwę i pociągniesz moskitierę w górę lub dół. Kiedy akurat z niej nie korzystasz, możesz łatwo zwinąć ją do górnej kasety.
  • Duża ilość naturalnego światła. Moskitiery VELUX zostały wykonane z transparentnej siatki z włókna szklanego. Dzięki temu doskonale przepuszczają światło i nie zasłaniają widoku za oknem.
  • Świeże powietrze przez całą dobę. Transparentna siatka moskitiery na okno nie przeszkadza w sprawnej i naturalnej wentylacji pomieszczenia. Instalacja produktu we wnęce umożliwia bezproblemowe otworzenie okna.
  • Możliwość ochrony przed słońcem. Z naszych moskitier na okna możesz korzystać także wtedy, gdy chcesz przewietrzyć pomieszczenie, a jednocześnie ograniczyć dostęp promieni słonecznych. Możesz je bowiem łatwo montować na oknach wyposażonych zarówno w markizy zewnętrzne VELUX, jak i rolety wewnętrzne.

Gdzie kupić profesjonale moskitiery na okno?

Aby moskitiera w oknie spełniała swoje zadanie, warto zakupić ją u profesjonalnego dostawcy. Wybór tańszych zamienników znalezionych w Internecie lub supermarkecie nie jest dobrym rozwiązaniem – takie produkty nie będą wykonane z trwałych materiałów i utrudnią wentylację pomieszczeń.

Jednocześnie zyskujesz jednak trwały produkt wysokiej jakości, komfort użytkowania poddasza oraz 3-letnią gwarancję. Na naszej stronie znajdziesz wykaz sklepów oferujących produkty VELUX. Moskitierę możesz też kupić online.

Moskitiery VELUX w kuchni na poddaszu

Moskitiera do okien dachowych to skuteczna ochrona przed owadami – również przy zapalonym świetle. Sprawdź także inne przydatne latem produkty VELUX do okien dachowych: markizy do okien oraz rolety zewnętrzne i wewnętrzne.

Moskitiera na okna – jak ją wybrać?
Latem przyjemnie jest spać lub pracować przy otwartym oknie na poddaszu. Aby jednak zapewnić sobie świeże powietrze i jednoczesną ochronę przed owadami, warto odpowiednio zabezpieczyć wnętrze. Pomogą Ci w tym moskitiery na okna wykonane z siatki z włókna szklanego. Podpowiadamy, jaką moskitierę wybrać, by zagwarantować sobie maksymalny poziom komfortu!
Moskitiera VELUX obsługa manualna