Sposób na komary w domu – moskitiera jako niezbędne wyposażenie każdego pokoju na poddaszu!

Świeże powietrze na poddaszu jest niezbędne do komfortowego życia. Bez niego nie byłoby Twojej efektywnej pracy, dobrego odpoczynku ani zdrowego snu. Jednak co zrobić, jeśli uchylenie choć na chwilę okna dachowego skutkuje prawdziwą inwazją owadów? Na komary w domu jest kilka sposobów, ale najbardziej niezawodnym, a także nieszkodliwym dla owadów, ludzi i całego środowiska, są niewątpliwie moskitiery.

Komary, muchy, ćmy i inne latające owady to prawdziwa zmora właścicieli domów – szczególnie budynków zlokalizowanych poza miastem. Jeśli nie wyobrażasz sobie spania przez cały rok przy zamkniętym oknie, przeczytaj, jak pozbyć się komarów z pokoju – a najlepiej w ogóle nie pozwolić im dostać się do wnętrza.

Kobieta korzysta z moskitiery VELUX na oknie dachowym

Domowe sposoby na odstraszenie komarów

Co na komary w domu działa najlepiej, a które sposoby lepiej odpuścić? Podpowiadamy:

 • świece i lampiony – przydają się głównie na zewnątrz, chociaż niektórzy używają ich także w domu; w zależności od formy i marki produktu charakteryzują się różnym stopniem skuteczności w odstraszaniu owadów, a dodatkowo działają raczej punktowo – aby działały w całym pomieszczeniu, najlepiej postawić je w kilku miejscach,
 • spraye – substancje chemiczne do rozpylania w powietrzu z funkcją owadobójczą; są dość skuteczne, ale jednocześnie szkodliwe nie tylko dla owadów, ale też środowiska naturalnego, a nawet zdrowia ludzi – mogą zawierać substancje rakotwórcze,
 • wtyczki do kontaktu – umieszcza się je w gniazdku elektrycznym; odstraszają owady, ale mogą też mieć nieprzyjemny dla ludzi zapach i źle wpływać na samopoczucie.

Ostatni, ale pod wieloma względami najlepszy sposób na komary w pokoju, to moskitiery. Stanowią one barierę mechaniczną nie do sforsowania dla owadów. Nie musisz martwić się o to, jak się pozbyć komarów z domu – bo ani one, ani żadne inne insekty w ogóle się tu nie dostaną.

Coś dobrego na komary, czyli zalety moskitier

Można powiedzieć, że moskitiery to naturalne środki na komary. Chociaż oczywiście są zrobione z tworzywa sztucznego, to w żaden sposób nie wpływają źle na środowisko. Nie robią krzywdy owadom, nie generują zanieczyszczeń, nie są szkodliwe dla ludzi – w przeciwieństwie np. do niektórych chemicznych sprayów.

Aby moskitiera służyła Ci przez długie lata, wybierz wysokiej jakości produkt – taki jak ten z naszej oferty. Największe zalety moskitier VELUX to:

 • odporność na działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych – są wykonane z wytrzymałego materiału,
 • przejrzysta tkanina – rozwiązanie, które nie ogranicza widoku na zewnątrz,
 • łatwy montaż – moskitierę instaluje się na wewnętrznej stronie okna, a cały proces jest na tyle prosty, że z łatwością zrobisz to samodzielnie,
 • łatwa obsługa – dzięki temu, że porusza się po bocznych prowadnicach zamontowanych na ramie okna, moskitiera nie jest przeszkodą w otwieraniu okna; za pomocą uchwytu pozycjonującego z łatwością przesuniesz ją w górę i w dół, a także schowasz całkowicie do kasetonu (np. zimą),
 • możliwość połączenia z roletami i markizami – elementy takiego zestawu świetnie ze sobą współgrają i razem gwarantują pełen pakiet komfortu – świeże powietrze, brak owadów, kontrola ilości światła i ciepła w pomieszczeniu.
Moskitiera na okno dachowe VELUX
Moskitiery na okno jako skuteczny sposób na ochronę przed komarami w pokoju dziecka

Moskitiera – skuteczny sposób na komary w różnych pomieszczeniach

Moskitiera VELUX sprawdzi się w każdym pokoju na poddaszu nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i wizualnym – ma neutralny kolor i nie przysłania widoku na zewnątrz. W niektórych pomieszczeniach takie naturalne sposoby na komary są wręcz niezbędne, np.:

 • pokój młodzieżowy na poddaszu oraz pokój dziecięcy, które powinny zapewniać niczym niezakłócony sen, zabawę i naukę,
 • kuchnia, gdzie apetyczne zapachy mogą wabić insekty,
 • sypialnia, gdzie latem lubisz spać przy otwartym oknie,
 • gabinet domowy, gdzie świeże powietrze z otwartego okna pozwala Ci skupić się na pracy,
 • każde inne pomieszczenie, w którym chcesz relaksować się przy otwartym oknie bez nieproszonych latających gości.

Moskitiery to skuteczny i bezpieczny sposób na komary. Przekonaj się o tym na własnej skórze… wolnej od ukąszeń! A jeśli jesteś dopiero na etapie budowy domu lub urządzania wnętrza i brakuje Ci pomysłu na poddasze, koniecznie sprawdź nasz poradnik z inspiracjami.