Chcesz wymienić okna dachowe?

Wyszukiwarka okien dachowych VELUX.

Jak wybrać odpowiednie okno dachowe?

Zobacz pięć najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowych okien dachowych.

 • Aby zapewnić maksymalną ilość światła dziennego, przeszklenie w pomieszczeniu powinno odpowiadać minimum 1/8 powierzchni podłogi. Eksperci VELUX pomogą w wyborze okna dachowego w rozmiarze odpowiednim do danego pomieszczenia.

 • Okna dachowe VELUX są dostępne w trzech różnych wariantach otwierania: u góry, od dołu, klapowo-obrotowe lub sterowane elektrycznie. Każdy z z nich odpowiada innym potrzebom. Wszystko zależy od wysokości ścianki kolankowej i miejsca, w którym mają zostać zamontowane nowe okna dachowe VELUX.

 • Okna dachowe VELUX w linii Standard i Standard Plus są wyposażone w energooszczędny pakiet 3-szybowy. Dzięki czemu wysokiej jakości rozwiązania są dostępne dla szerokiego grona klientów.

 • W zależności od potrzeb możesz wybrać naturalne drewno lub drewno pokryte poliuretanem malowanym na biało, który jest wodoodporny i nie wymaga konserwacji. Każde z nich sprawdzi się w innym pomieszczeniu. Skontaktuj się z ekspertem VELUX, który pomoże Ci wybrać najlepsze okno, dopasowane do Twoich potrzeb.

 • Zamontuj rolety zaciemniające, markizy lub rolety zewnętrzne VELUX, aby dodatkowo podnieść funkcjonalność nowego okna dachowego. Niezależnie od tego, czy chcesz dobrze się wyspać, czy osłonić przed promieniami słońca, rolety to idealne wyposażenie nowego okna dachowego.

Sposób otwierania okien dachowych


Wymieniając okno dachowe możesz zdecydować się na nowy system otwierania i zamykania: 

 • Okna obrotowe otwierane u góry — zapewniają doskonały widok na otoczenie i przestrzeń na ustawienie pod nimi mebli.

 • Okna obrotowe otwierane od dołu — do okien w pomieszczeniach z wyższą ścianą kolankową, zapewniają maksymalną wygodę otwierania.

 • System elektrycznego sterowania VELUX INTEGRA® — zdalne sterowanie oknami dachowymi za pomocą klawiatury naściennej lub automatycznie, w smartfonie, poprzez aplikację systemu kontroli klimatu VELUX ACTIVE with NETAMO To idealne rozwiązanie, gdy okna zamontowane są w trudno dostępnych miejscach.

 • VELUX App Control — sterowanie wszystkimi oknami dachowymi, roletami i przesłonami zewnętrznymi VELUX INTEGRA® za pomocą telefonu.

Odpowiednia ilość światła dziennego


Wymiana okna dachowego, to doskonała okazja, aby pomyśleć o rozbudowie i zwiększeniu ilości okien. Dzięki łączeniom okien w zestawy zyskasz więcej światła dziennego w pomieszczeniu i poczucie dodatkowej przestrzeni. Powierzchnia przeszklenia powinna stanowić minimum 1/8 powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W ten sposób zapewnimy wystarczającą ilość światła we wnętrzu. Dodatkowe okna to bardziej przestronne wnętrze umożliwiające pełne wykorzystanie przestrzeni do pracy oraz lepszy widok na otaczającą naturę.  

Wybierz materiał dopasowany do wnętrza


Okna dachowe VELUX dostępne są w wersji drewnianej lub drewniano-poliuretanowej.

 • Drewniano-poliuretanowe — wymień okno dachowe na drewniano-poliuretanowe, by uzyskać trwalszą powłokę odporną na wilgoć i łatwą w czyszczeniu. Idealne do pomieszczeń, w których gromadzi się wilgoć, takich jak kuchnie czy łazienki, ale także do pokoju dziecięcego czy sypialni.

 • Drewno sosnowe — malowane trzema warstwami bezbarwnego lakieru. Zapewnia naturalne wykończenie, które doskonale sprawdzi się w sypialni czy salonie.

Rolety i przesłony zewnętrzne


Rolety i przesłony zewnętrzne podnoszą komfort mieszkania na poddaszu. Rolety wewnętrzne możesz zamontować samodzielnie, instalację zewnętrznych najlepiej zlecić specjaliście.

 • Rolety zaciemniające — gwarantują całkowite zaciemnienie, stwarzając idealne warunki dla snu i odpoczynku.
 • Markizy — blokują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby okna dachowego, dzięki czemu chronią przed nagrzewaniem wnętrza w słoneczne dni.
 • Rolety zewnętrzne — sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych, gwarantują zaciemnienie, redukują hałas powodowany przez deszcz i grad.

Dekarz montujący nowe okno dachowe VELUX na dachu pokrytym czarną dachówką.