Jakie korzyści mogą zapewnić    Ci nowe okna dachowe?

Pełne światła, bardziej przestronne i komfortowe wnętrza

Okno dachowe wpuszcza dwa razy więcej światła dziennego niż tej samej wielkości okno fasadowe, zapewniając wyjątkowe wrażenie otwartej i jasnej przestrzeni. Planując wymianę okien dachowych warto jednak zwrócić uwagę, że jedno okno zapewni wystarczającą ilość światła tylko w przypadku małego pomieszczenia. Warto więc rozważyć montaż okien w zestawach, czyli kilku obok siebie. Dobrze stosować się do zasady, zgodnie z którą powierzchnia przeszklenia powinna stanowić minimum 1/8 powierzchni podłogi w pomieszczeniu.

Montaż większej liczby okien podczas procesu wymiany nie wydłuży znacznie czasu instalacji, a zapewni ogromne korzyści - większą ilość światła dziennego, świeżego powietrza i panoramiczny widok. Co więcej, odpowiednia ilość światła naturalnego pomaga zachować rytm dobowy i sprawia, że w ciągu dnia nie musimy korzystać ze światła sztucznego.

Energooszczędny dom

Wymiana okien dachowych może poprawić efektywność energetyczną Twojego domu. Nieprawidłowo zamontowane lub niewłaściwie dobrane okna dachowe mogą prowadzić do utraty nawet 30% energii cieplnej. Tymczasem nowe, energooszczędne okna dachowe mogą ograniczyć straty energii o ponad 50%*.

Korzyści związane z energooszczędnością obejmują również miesiące letnie. Możliwość otwierania okna dachowego w celu wentylacji może zmniejszać potrzebę korzystania z klimatyzacji lub wentylatorów. Ponadto zapewnienie większej ilości światła dziennego sprawia że rzadziej konieczne jest korzystania ze światła sztucznego.

*Przy wymianie okien dachowych zakupionych przed 2003r. na nowe okna dachowe VELUX Standard Plus starty ciepła zmniejszą się o 64% (Uw = 2,8 W/m2K - okna starszej generacji, Uw = 1,0 W/m2K - okna Standard Plus).

Lepszy klimat wewnętrzny


Otwórz okna dachowe, aby zagwarantować naturalny przepływ powietrza i poczuć się jak na zewnątrz. Świeże powietrze ma ogromne znaczenie dla zdrowia, ponieważ pomaga zachować zdolność koncentracji, energię w ciągu dnia oraz zapewnia lepszy sen w nocy. Regularna wentylacja za pomocą okien dachowych poprawia klimat wewnętrzny w pomieszczeniach i pomaga w usunięciu nieświeżego powietrza, CO2 oraz wilgoci. Dzięki temu samopoczucie staje się lepsze i wzrasta poziom energii.
Okna dachowe można połączyć z inteligentnym systemem kontroli klimatu VELUX ACTIVE, który samodzielnie zarządza produktami VELUX. System bierze pod uwagę trzy parametry jakości powietrza: temperaturę, wilgotność i poziom CO2 w pomieszczeniu. Na tej podstawie decyduje, kiedy otworzyć lub zamknąć okna, by zapewnić optymalny klimat wewnętrzny.

Lepsza izolacja


Energooszczędny pakiet 3-szybowy oraz ciepłe profile okienne zmniejszają ilość energii potrzebnej do ogrzania domu, chroniąc przed wiatrem i zimnym powietrzem.

Szybki i pewny montaż


Rekomendowany Wykonawca VELUX może wymienić istniejące okna dachowe w ciągu jednego dnia, a większość prac wykonać od wewnątrz.
Co więcej, jeśli zdecydujesz się na montaż dodatkowych okien, ich instalacja będzie prawdopodobnie możliwa podczas pierwszej wizyty. W ten sposób w ciągu zaledwie jednego dnia, zwiększysz poczucie przestrzeni i ilość światła w Twoim domu.

Dom wypełniony świeżym powietrzem


Jedną z największych zalet okna dachowego jest możliwość szybkiej i efektywnej wentylacji całego domu.
Jeśli trzy razy w ciągu dnia, krótko (przez 10 minut) przewietrzysz pomieszczenie, znacznie poprawi to jakość powietrza. Jeśli otworzysz okna dachowe na górnym poziomie oraz okna fasadowe na dolnym piętrze, usprawnisz efekt kominowy, który przyspiesza wentylację w domu.
Jeśli zależy Ci na stałym dopływie świeżego powietrza, ale nie chcesz otwierać okna, wystarczy otworzyć klapę wentylacyjną w oknie dachowym. Zapewni to stały przepływ powietrza na niskim poziomie i przyjemny klimat w pomieszczeniu.

Ochrona domu przed upałem


Najlepszą ochronę przed nagrzewaniem poddasza zapewniają markizy, które blokują promienie słoneczne, zanim dotrą do szyby okna dachowego. Bardzo skuteczną barierą przed ciepłym powietrzem są także rolety zewnętrzne, które dodatkową redukują hałas powodowany przez deszcz i grad.

Ochrona przed hałasem z zewnątrz


Ciesz się cichym wnętrzem i odetnij się od zewnętrznego hałasu, takiego jak ruch uliczny czy odgłosy padającego deszczu. Nowa konstrukcja okien gwarantuje komfort ciszy. Lepsze parametry dźwiękoszczelności, zapewniają skuteczne tłumienie dźwięków o różnej częstotliwości. Okna doskonale redukują też hałas padającego deszczu, zapewniając optymalne warunki do odpoczynku nawet w czasie złej aury.

Łatwe czyszczenie i konserwacja


Okna dachowe VELUX bardzo łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu zawsze możesz cieszyć się wspaniałym widokiem. Skrzydło okna dachowego VELUX można obracać o 180 stopni i zablokować je w tej pozycji, by wygodnie wyczyścić szybę. W pomieszczeniach, w których gromadzi się wilgoć doskonale sprawdzą się okna drewniano-poliuretanowe. Są odporne na działanie wody i nie wymagają konserwacji.

Większy komfort i bezpieczeństwo


Nowe rozwiązania zastosowane w oknach dachowych, zwiększają bezpieczeństwo i jego wytrzymałość. Szkło hartowane od zewnątrz chroni okno przed czynnikami atmosferycznymi, a bezpieczne szyby laminowane to zabezpieczenie przed odłamkami szkła, nawet gdyby doszło do stłuczenia.
Każde okno dachowe VELUX zostało przetestowane w najtrudniejszych warunkach pogodowych, aby zapewnić najwyższą wytrzymałość. Jest objęte standardową 10-letnią gwarancją lub 20-letnią, jeśli zostanie zainstalowane z zestawami izolacyjnymi BDX.

Łatwa obsługa. Komfort na lata.


W zależności od indywidualnych potrzeb, możesz wybierać spośród okien dachowych otwieranych u góry, od dołu, klapowo-obrotowych lub sterowanych elektrycznie. Okno obrotowe otwierane u góry będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku niskiej ścianki kolankowej. Pod oknem możesz ustawić biurko lub kanapę, gdyż nie utrudnią jego otwierania. Gdy ścianka kolankowa jest wysoka, wybierz okno otwierane od dołu - jednak, aby mieć swobodny dostęp do klamki, nie ustawiaj pod nim mebli. Jeśli zależy Ci na panoramicznym widoku, dobrym wyborem będą okna klapowo-obrotowe. Okna sterowane elektrycznie w systemie VELUX INTEGRA wygodnie otwiera się i zamyka za pomocą przycisku naściennego. Można połączyć je z inteligentnym systemem kontroli klimatu VELUX ACTIVE, by zarządzać nimi jednym kliknięciem w telefonie lub za pomocą prostych poleceń głosowych w aplikacji VELUX ACTIVE.